Aleksandra NagelComment

Szczęśliwy krawat Diany

Aleksandra NagelComment

Ostatnio pisałam o historii sukni Sabriny Fairchild, w którą sześćdziesiąt lat temu wcieliła sie Audrey Hepburn. Moda jednak to nie zawsze spektakularne kreacje. Czasami wystarczy jeden drobiazg, aby zapisać się w historii mody.

Tak było w przypadku księżnej Diany i jej małego dodatku w złote słonie z kolekcji Escady. Chodzi o krawat, który słynna ikona stylu założyła w 1994 roku. Okazją były narodziny siostrzeńca Diany - Ludwika Spencera.

Paparazzi zrobili kilka fotek księżnej w drodze do szpitala St. Mary w londyńskiej dzielnicy Paddington. Diana tego dnia miała na sobie męski garnitur Escady, którego motywem przewodnim były wspomniane słonie. Krawat był tylko kropką nad i w tej stylizacji, ale to on przeszedł do historii mody. Zdjęcia Diany obiegły cały świat, a zaraz potem wiele kobiet na zaczęło nosić krawaty. Ja również uległam wówczas modzie na krawat.

Rok później słoniowy dodatek z garderoby Diany powędrował do szafy jej przyjaciela. Diana podarowała krawat jego córce. Do prezentu dołączony był liścik.

– Ten krawat to podstawa stylizacji, mam nadzieję, że dzięki niemu Twój tata znajdzie pracę! – napisała księżna.

Krawat talizman, krawat z historią, krawat inwestycja i wreszcie dzieło sztuki! Krawat jakiś czas temu został wystawiony na aukcji, osiągając cenę 3 tys. funtów!

A wy, macie w swojej garderobie choćby jeden krawat?

LUBISZ MOJEGO BLOGA? POLUB MNIE NA FACEBOOKU! :)