Leśne wróżki NORO PARIS

NORO Paris – francuska marka, której styl w skrócie określić można jako „parisian chic”, właśnie pokazała swoją najnowszą kolekcję na sezon wiosna-lato 2015. Zachwycają nie tylko ubranka, ale może przede wszystkich zdjęcia Wandy Kujacz.

Wybitna fotografka od kilku lat zabiera fanów NORO Paris do świata fantazji, artystycznych inspiracji i surrealistycznych kolaży. Jej zdjęcia to połączenie współczesności i przeszłości. Nowoczesna technika spotyka się tu z tradycją domalowywania, ozdabiania i ulepszania zdjęć w czasach, gdy nie było koloru i cyfrowych aparatów...

Jeśli pamiętacie „monidła” – malowane zdjęcia, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu ozdabiały ściany naszych domów, z pewnością skojarzycie je z pracami Wandy Kujacz.

Gdzie zabiera nas tym razem artystka i NORO Paris? Do wiosennego, magicznego ogrodu. Stonowane kolory, mgliste drugie plany, kwitnące drzewa i zielona trawa – to sceneria do zaprezentowania najświeższej kolekcji marki. Ten tajemniczy ogród to królestwo najmłodszych. Ubrani w najnowsze projekty NORO Paris bawią się i odpoczywają na łonie natury.

Sama kolekcja wpisuje się w styl marki. Lekkie, naturalne tkaniny. Proste kroje. Inspiracje stylem dziecięcej szafy sprzed pół wieku. Obok szarych i beżowych lnów, kraciasta i pasiasta bawełna.

Najpiękniejsze zdjęcie całej kampanii i najciekawsza stylizacja? Dla mnie numer jeden to dziewczynka, wylegująca się na zielonej trawie. Kratka Vichy na bluzeczce, złote kropki na szortach, wianek na głowie i stokrotka w ustach. Już czuję jak nadchodzi lato…

I jeszcze ciekawostka. Wanda Kujacz to francuska fotografka, ale jej nazwisko powinno brzmieć Wam znajomo. Jej mama i babcia były Polkami. Czy widzicie w jej pracach polską duszę..? ;)

Photo: Wanda Kujacz for Noro Paris Spring/Summer 2015

LUBISZ MOJEGO BLOGA? POLUB MNIE NA FACEBOOKU! :)