Aleksandra NagelComment

Kreskówkowa kolekcja Poppy England

Aleksandra NagelComment
Kreskówkowa kolekcja Poppy England

Uwielbiacie styl retro? Poppy England to coś idealnego właśnie dla Was! W ofercie marki znajdziecie wiele projektów inspirowanych stylem lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Znakiem rozpoznawczym są przepiękne printy, przypominające książkowe ilustracje.

To nie przypadek. Firmę w 1980 roku założyli Stephanie i Michael Richardsonowie. Początkowo Poppy England sprzedawała wyroby tekstylne, ale szybko rozszerzyła swoją działalność o kolekcję ubrań dla dzieci. Największy przełom nastąpił jednak osiem lat temu, gdy rodzinne przedsiębiorstwo przejęła córka państwa Richardsonów – Bryony. Bryony Richardson nie tylko zaczęła projektować ubrania, ale również pisać zabawne historyjki dla najmłodszych.

Tak powstała ciesząca się uznaniem na Wyspach Brytyjskich seria książeczek o Poppy – dziewczynce, która nigdy nie dorasta, oraz jej przyjacielu Fredzie. Poppy England, jak twierdzi Bryony Richardson, to coś więcej niż tylko sprzedaż ubrań.

Jaki pomysł Bryony Richardson miała na tegoroczną jesień i zimę? „Poppy and Fred. Search for the Hairy Scary Mammoth” – to tytuł najnowszej historyjki Poppy England. Kolekcja słodkich sukienek, spódniczek i sweterków – zarówno – dla małych jak i całkiem dużych klientek, inspirowana jest właśnie tą przygodą. Na tkaninach odnajdziemy jesienno-zimowe krajobrazy-wycinanki, ale też papierowe narzędzia. Mój numer jeden to szara sukienka z zimowym krajobrazem! A co Wam podoba się najbardziej?

Całą kolekcję zobaczyć możecie na oficjalnej stronie POPPY ENGLAND

LUBISZ MOJEGO BLOGA? POLUB MNIE NA FACEBOOKU! :)