EFVVA - wielka sztuka w małej szafie

Dzieła sztuki na ubrankach dla dzieci? Czemu nie?! Właśnie to niebanalne połączenie odnajdziecie w polskiej marce EFVVA. Jej założycielka - Ewa Wróbel-Hultqvist – absolwentka krakowskiej ASP, postanowiła przenieść malarstwo z galerii do garderoby najmłodszych.

– EFVVA kocha dzieci, modę i sztukę – czytamy na oficjalnej stronie marki.– Nasi mali indywidualiści są naszym największym skarbem!

Co znajdziecie w projektach EFVVA? Proste kroje, najwyższej jakości materiały i ubrania, które powstają w Polsce. Są projektowane i wykańczane osobiście przez Ewę Wróbel-Hultqvist. Marka dba o etykę biznesu i środowisko, dostarczając swoim najmłodszym klientom produkty naprawdę wyjątkowe!

W EFVVA widać nie tylko pomysł na biznes czy ubranka najlepszej jakości, ale może przede wszystkich pasję założycielki marki. Ta energia to podstawa sukcesu w każdej dziedzinie! To coś, co sprawia, że nie ma innej możliwości – musi się udać!

Wszystko zaczęło się trzy lata temu, gdy Ewa Wróbel-Hultqvist została… mamą!

- To narodziny pierwszego syna stały się inspiracją do połączenia trzech życiowych miłości: malarstwa, projektowania i dzieci – czytamy na stronie marki EFVVA.

Tak powstały ubranka, które rozpoznasz z daleka! Każda kolekcja EFVVA inspirowana jest innym artystą. Ta najświeższa, dedykowana na sezon jesień-zima 2014/15, powstała w wyniku studiowania twórczości legendarnego Hokusai Katsushika. Hokusai to japoński artysta, tworzący na przełomie XVIII i XIX wieku. Rysownik, malarz, pejzażysta pozostawił po sobie setki dzieł. Stworzył też ponad 500 ilustracji do książek, które w dużej części sam napisał!

Żółwie, bażanty, koguty, kwiaty, mosty i kaskady – to tematy, które często odnaleźć można w jego twórczości. Zachwycał się nim Claude Monet i inni impresjoniści oraz poeci. Teraz w sztuką Hokusai zainspirowała się EFVVA.

Ubranka uszyte są z materiałów ozdobionych printami tematycznie i stylowo nawiązującymi do sztuki japońskiego mistrza Ukiyo-e. Wątkiem głównym jest jednak WODA. Morskie fale i ryby ozdabiają sukienki, spódniczki, bluzy, marynarki i spodnie. Stonowane kolory i proste formy.

Mój numer jeden to chłopięcy zestaw bluza + spodnie, ozdobione morskimi falami. Szkoda, że marka EFVVA tworzy ubranka dla dzieci w wieku od trzech miesięcy do dziesięciu lat! Sama chciałabym mieć taką bluzę w swojej szafie! A może uda mi się wcisnąć w największy dostępny rozmiar..? ;)

Co ciekawe, marka EFVVA to nie tylko ubrania, ale również buciki. W jesienno-zimowej kolekcji znajdziecie dziewczęce balerinki i bardziej chłopięce jazzówki. One również nawiązują do sztuki Hokusai Katsushika, przede wszystkim kolorami – charakterystycznym połączeniem morskiego błękitu i graficznej czerni...

 

LOOK BOOK EFVVA JESIEŃ-ZIMA 2014/2015 stworzony został przez:

Art Direction & Photography:
Joanna Boguslawska
Hair&make-up: Ela Przygoda
Models: Lena & Jonasz
Production: Ouou Group

www.ouougroup.com

CAŁĄ KOLEKCJĘ ZNAJDZIECIE NA STRONIE www.efvva.com

LUBISZ MOJEGO BLOGA? POLUB MNIE NA FACEBOOKU! :)