Caroline de Maigret - Paris Fashion Mama

Caroline de Maigret to jedna z największych ikon mody lat dziewięćdziesiątych. Swoją karierę rozpoczęła w 1994 roku sesją dla magazynu Glamour, której autorem był nie kto inny jak Mario Testino. Ta jedna sesja była przepustką do międzynarodowej kariery.

Hermes, Chanel, Balenciaga, Louis Vuitton, Valentino, Lanvin, Marc Jacobs – długo można wymieniać domy mody, dla których pracowała.

- Ona ma nie tylko urodę i sylwetkę, ale przede wszystkim to „COŚ” – mówili projektanci i fotografowie.

Po kilku latach pracy w modelingu, zmieniła kierunek. Wraz ze swoim świeżo upieczonym mężem - Yarolem Poupaudem założyła Bonus Track Records – wytwórnię muzyczną. Dziś zajmuje się głównie promocją różnego rodzaju działań artystycznych – wystaw, książek, magazynów. Kilka lat temu powróciła do świata mody, głównie za sprawą Karla Lagerfelda.

Posypały się propozycje, a Caroline de Maigret znów jest na świeczniku. Ostatnio pojawiła się w kampaniach Prady i Louis Vuitton. Została również twarzą Lancome.

Mimo zbliżającej się czterdziestki wciąż ma w sobie siłę i to „COŚ”, co – jak się okazuje – nie zna wieku.

Wśród wielu modowych sukcesów, pojawiła się również książka – prawdziwy literacki bestseller na skalę międzynarodową. „Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” bije rekordy popularności. Caroline de Maigret i jej trzy przyjaciółki, a także współautorki książki udowadniają, że poradnik wcale nie musi być nudny! „Bądź paryżanką… „ to zabawna opowieść pełna wspomnień, fotografii, obserwacji i anegdot z życia prawdziwych paryżanek! Właśnie z promocją książki kilka dni temu przyjechała do Warszawy.

Hrabina Caroline de Maigret (w jej żyłach płynie krem rodu Poniatowskich) jest zadowoloną z życia bizneswoman, piękną kobietą, spełnioną i szczęśliwą mamą. Miałam okazję przekonać się o tym osobiście. Jako Fashion Vintage Mama musiałam o to zapytać:

- Jaka powinna być prawdziwa paryska mama?

- Cóż, jeśli chcesz być szczęśliwa, musisz znaleźć złoty środek. Musisz być kochającą mamą, ale nigdy nie zapominać o swojej kobiecości, swoich własnych potrzebach, pasjach czy zainteresowaniach – odpowiada Caroline de Maigret.

 

- Często zdarza się bowiem, że matki, szczególnie te młode, zapominają o tym, że są przede wszystkim kobietami. To, że jesteś mamą nie oznacza, że nie możesz wyjść wieczorem z przyjaciółkami czy pójść na koncert ze swoim ukochanym. Jeśli masz ochotę, zrób to! Jeśli ty będziesz szczęśliwa, twoje dziecko także!

Po więcej "smaczków", nie tylko dla Fashion Vintage Mam, zajrzyjcie do książki "Bądź Paryżanką"!