Świąteczne wycinanki GapKids

GapKids zaskakują nas niemal co sezon. W ubiegłym sezonie marka stworzyła cudowną kolekcję inspirowaną stylem misia Paddingtona. Teraz sięga po prestiżowe nazwisko ze świata mody.

GapKids współpracowało już m.in. ze Stellą McCartney czy Diane von Furstenberg. Teraz w salonach marki i sklepie internetowym pojawiła się świąteczna kolekcja sygnowana nazwiskiem modowego małżeństwa – Kate i Andy’ego Spade.

Jak wygląda kolekcja, którą stworzyli (po raz pierwszy w karierze!) wspólnie właściciele Kate Spade i Jack Spade? Nie brakuje odniesień do symboli Bożego Narodzenia, ale spokojnie, nie znajdziecie tu kiczowatych sweterków w stylu Marka Darcy’ego z „Dzienników Bridgite Jones”.

Rajstopy jak lukrowane lizaki na choinkach, bluzeczki, sukienki i spodnie usiane kokardkami, przypominającymi te z gwiazdkowych prezentów czy czerwone balerinki ozdobione tasiemkową gwiazdką. To propozycje dla dziewczynek.

Dla chłopców jeszcze mniej typowo świątecznych akcentów. Więcej klasyki w eleganckim wydaniu. Jest koszula w kratkę lub zabawne kreskówkowe oczy. Są beżowe spodnie i kolorowe kardigany. Jest wreszcie parka z kapturem w wersji granatowej lub w moro.

Mocno świąteczny akcent to szalik + czapka, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu pomocnikowi Świętego Mikołaja.

Tłem do sesji były wycinanki – papierowe pejzaże, kartonowy samochód czy muchomory XXL. To one zbudowały scenografię do kolekcji. Inspiracją było nie samo Boże Narodzenie, ale okres przedświąteczny, a konkretnie podróż na święta w rodzinne strony. Tę podróż doskonale pamiętają Kate i Andy Spade z czasów własnego dzieciństwa.

Aż chce się zanucić "Driving home for Christmas..."

Kolekcja jest dostępna w salonach Gap w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii czy Francji. Można ją również zamówić przez Internet – www.gap.com.