MAYHEM MAŁA PROJEKTANTKA

Czy trzeba mieć na sobie ubrania od najlepszych projektantów, aby zaistnieć w świecie mody? Czy – jeśli chcesz być gwiazdą Internetu - trzeba przy każdej okazji pokazywać metki i to najlepiej najbardziej luksusowe? Czteroletnia Mayhem udowadnia, że nie!

Mayhem to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziecięcych gwiazd Internetu, a popularność zdobyła głównie dzięki kontu na Instagramie, na którym prezentuje swoim wiernym fanom bardzo oryginalne kreacje z papieru!

Dziewczynka bawi się modą. Próbuje odtworzyć najpiękniejsze stylizacje gwiazd. Jednak nie szyje ich ze szlachetnych materiałów, ale z karteczek, brystolu i kolorowej bibuły!

 

Efekty są nie tylko zaskakujące, ale przede wszystkim piękne! Na jednym ze zdjęć mała Mayhem zamienia się w kwiecistą Annę Wintour z Met Ball 2013. Na drugim perfekcyjnie zrekonstruowała malinową suknię Ralpha Laurena, którą miała na sobie Lupita Nyong'o na rozdaniu nagród Złote Globy. Na kolejnym zamienia się w Jennifer Lawrence i wkłada jedną z jej najsłynniejszych sukien – białą kreację Diora, ściśniętą w kilku miejscach czarną tasiemką.

Co ciekawe, Mayhem tworzy swoje papierowe kreacje w dużej mierze sama! Pomaga jej oczywiście mama, ale to dzięki ogromnej wyobraźni małej Mayhem efekt końcowy jest tak spektakularny – z jednej strony lekki i bezpretensjonalny, a z drugiej bardzo dojrzały pod względem konstrukcji czy łączenia kolorów.

Równie ciekawe co rekonstrukcje stylizacji z czerwonych dywanów, są jej własne, oryginalne projekty. Bez dwóch zdań, dziewczynka ma wielki talent i zauważyli to nie tylko fani jej konta na Instagramie. Przy okazji, jest ich już ponad 440 tysięcy! Śledzą ją gwiazdy show-biznesu i domy mody. Na blogu Fashionbymayhem.com – prowadzonym przez rodziców Mayhem, zobaczyć możecie nie tylko kulisy procesu twórczego nad każdą z papierowych sukienek, ale również jej ostatnie podróże, m.in. na pokaz mody Reem Acra czy do sklepu z materiałami. Widać, że moda to jej wielka pasja! Dziś wykroje wycina z bibuły, ale kto wie, co będzie za kilka lat?!

 

ZA KILKA LAT?! Mayhem została właśnie projektantką J. Crew! Odezwała się do niej sama Jenna Lyons! Założycielka kultowej amerykańskiej marki zaproponowała dziewczynce stworzenie kolekcji ubrań, dodatków i butów do dziecięcej linii Crewcuts. Pierwsze spotkanie starszej projektantki i malutkiej Mayhem już doszło do skutku. Na Instagramie dziewczynki możecie znaleźć zdjęcie, na którym Jenna Lyons przygląda się tańczącej dziewczynce.

mayhem j crew

Na innej fotografii widzimy, że mała kreatorka mody już wzięła się do pracy i w nowojorskim studiu J.Crew pracuje nad pierwszymi projektami. Jej zadaniem jest stworzenia papierowych projektów, które następnie projektanci Crewcuts zamienią na tkaninowe. Jak informują zagraniczne media, kolekcja ma pojawić się w sklepach marki latem 2015 roku.

 – Kiedy spotkaliśmy się z Mayhem po raz pierwszy, byliśmy bardzo ciekawi, jak ona pracuje. Byliśmy zdumieni, gdy zobaczyliśmy, że czteroletnia dziewczynka nie ma problemu z precyzyjnym ułożeniem fałd na spódnicy czy rozmieszczeniem ozdób – wspomina Jenny Cooper – dyrektorka Crewcuts. – Ona ma w sobie tyle kreatywności. Ma niezwykle twórczą osobowość. To będzie dla nas wspaniałe doświadczenie, obserwować i uczyć się właśnie od Mayhem.

Zatem, co jest kluczem do sukcesu w świecie mody? Wygląda na to, że metka nie ma znaczenia. Wiek także. Odległość od wielkich stolic mody – również. Co więc jest siłą? Potęga ludzkiej wyobraźni! Potęga talentów. Ta zasada sprawdza się nie tylko w świecie mody.

Historia Mayhem to nauka dla nas wszystkich, dla każdej mamy, każdej Fashion Vintage Mamy! Warto rozpoznać talenty swoich dzieci, choćby były tylko umiejętnością wycinana czy śpiewania przy myciu zębów. Warto je pielęgnować i doceniać, a przede wszystkim traktować bardzo poważnie, by niczego nie przeoczyć, niczego nie zlekceważyć...

Ja w weekend zabieram się za przygotowanie stroju syrenki dla Tosi, na świąteczne przedstawienie w przedszkolu. Dzięki Mayhem w głowie zrodził się pewien pomysł...

Aby poznać bliżej, małą projektantkę Mayhem, zajrzyjcie na jej profil na Instagramie @2sisters_angie lub na bloga jej rodziców: FashionbyMayhem

Zdjęcia pochodzą z profilu Mayhem na Instagramie.