Wełniane bamboszki Sew Heart Felt

Jak wspominam zimę mojego dzieciństwa? Dużo śniegu, po niedzielnej Mszy pachnące naleśniki z dżemem u mojej babci i… strasznie nieprzyjemne w dotyku, drapiące wełniane spodnie w kratkę oraz ciepłe wełniane bambosze.

Do dziś wełna kojarzy mi się z zimą i o ile nie przepadam za wełnianymi swetrami czy spodniami noszonymi bezpośrednio na skórze, chętnie noszę wełniane bambosze.

Jeśli chodzi o wełniane kapciuszki dla dzieci naprawdę przepiękne produkty znajdziecie w ofercie Sew Heart Felt. To angielska firma, której twórczynią jest Sonia Spencer – kobieta z ogromną wyobraźnią, wrażliwością i… sercem.  

Produkty Sew Heart Felt powstają w duchu zasad Fair Trade. Projektowane są w Anglii, a stamtąd wysyłane są do chińskich i tajlandzkich wiosek, gdzie kobiety pracują w gospodarstwach domowych i dostają godziwe wynagrodzenie.

Kapcie tworzone są ręcznie i kształtowane z ekologicznej wełny, którą kąpie się w wodzie z mydłem. W procesie produkcji nie używa się żadnych chemikaliów.

Wełniane bambosze przybierają formy różnych zwierząt, a z każdym kolejnym sezonem twórczyni marki ma coraz więcej pomysłów na dalszy rozwój Sew Heart Felt.

Uroku kapciuszkom dodaje ich opakowanie. Osiołki, misie czy liski pakowane są w lniane woreczki z napisem „Sew Heart Felt ENGLAND”.

Z pewnością zapytacie, gdzie można je kupić. Dostępne są na przykład w ofercie polskiego sklepu internetowego bananaz.pl. Znajdziecie tam kilka modeli. Cena jednej pary to 160 zł.