Zima w Fendi i oczy szeroko otwarte

Luksusowa moda jest nie tylko do kupowania, ale też do inspiracji. Jedną z moich ostatnich jest dziecięca linii Fendi. Co Karl Lagerfeld proponuje nam w najnowszej kolekcji?

Jest kolorowo i ciekawie, ale także – jak przystało na Karla Lagerfelda – ze szczyptą ironii. Wszystko dzięki przeniesieniu do dziecięcego świata motywów z kultowych już torebek Fendi.

Pamiętacie ubiegłoroczną świąteczną reklamę Fendi? Jeśli nie, zajrzyjcie do linka. Czeka tam na Was mała modowa uczta i obiecuję, że wyjdziecie z niej uśmiechnięci.

Właśnie te ożywione torebki z zabawnymi oczami stały się inspiracją do stworzenia poszczególnych modeli w kolekcji dziecięcej. Szeroko otwarte kreskówkowe oczy patrzą na nas z kurtek, chłopięcych koszul czy slipp-onów, a nawet ze śpioszków dla niemowlaków. W dziewczęcych projektach więcej romantyczności. Kurtki i płaszczyki obsiane są amarantowymi kwiatami. Pojawia się też modna kratka. Fiolet, czerwień czy wspomniany już amarant – to kolory dla dziewczynek. W chłopięcych projektach więcej szarości i szkolnego granatu.

fendi kids winter 2016

Prawdziwe cuda to oczywiście dodatki. Mój numer jeden to czapki z pomponami!