Duchess and Lion

Zaglądając do FASHION MAMA już nie raz mogliście się przekonać, że większość dziecięcych biznesów zrodziła się z w głowie jakiejś mamy. Miłość do dziecka sprawia, że mama nabieramy odwagi i chętniej otwiera szufladę z napisem „NIEODKRYTE TALENTY”.

Tak było również w przypadku Duchess and Lion – kalifornijskiej marki, tworzącej ubranka dla najmłodszych. Jej założycielką jest młoda mama Stacie, która początkowo szyła ubranka dla swojego dziecka, ale potem postanowiła szyć je również dla innych.

Co znajdziecie w ofercie Duchess and Lion? Prostotę, sporo stylu vintage i bardzo dużo uniwersalnych rozwiązań, które sprawdzą się w każdej, małej szafie.

duchess and lion

Najnowsza, jesienna kolekcja Duchess and Lion inspirowana jest konnymi wyścigami, ale stworzony do niej look book wcale nie powstał na torze wyścigowym. Oglądając zdjęcia, mam wrażenie, że uchwycono tu jakąś weekendową wycieczkę, ze staromodnym niebieskim samochodem w roli głównej. To idealna sceneria dla ubranek Duchess and Lion. Bawełniane kombinezonu i śpioszki, kraciaste princeski, kapelusze i kolorowe gumaki idealnie pasują do tej naturalnej, leśnej scenerii. Sukienki są naprawdę super, ale większość ubranek to unisexy, które mogą nosić zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.

Sesja do jesiennej kolekcji zrealizowana została w rodzinnych stronach projektantki w stanie Utah, a autorką tych przepięknych i bardzo inspirujących zdjęć jest Liz Williams.