Anne Kurris - skrawki dziecięcej wyobraźni

Dries van Noten to moim zdaniem jeden z najciekawszych i najzdolniejszych współczesnych projektantów. Oczywiście na sukces wielkich domów mody nigdy nie pracuje pojedynczy człowiek, ale cały sztab utalentowanych projektantów, grafików i menadżerów. Jednym z nich była graficzka Anne Kurris, która przez wiele lat pracowała u Driesa van Notena i kilku innych topowych belgijskich projektantów mody, by ostatecznie założyć własną markę.

Od początku myślała o modzie dla najmłodszych i tak w 1998 roku założyła firmę Anne Kurris, inspirowaną kolorowym pop artem i naturą. Dziś ubranka Anne Kurris kupić można m.in. w Paryżu, Londynie czy Nowym Jorku, a nawet w Emiratach Arabskich. Co wyróżnia projekty Anne Kurris w tak bogatym świecie dziecięcej mody?

anne kurris

Genialne kolory, niezwykłe połączenia materiałów i zabawa w symbole, a wszystko podane w wysmakowanym, artystycznym sosie – tak w skrócie opisać można prace Anne Kurris, która zaskakuje nas swoją wyobraźnią z sezonu na sezon. Jaką modowe niespodzianki odnajdziecie w zimowej kolekcji marki?

Dominują trzy ważne trendy sezonu: frędzle, printy i futro. Te pierwsze ozdobiły rękawy bluz, zamieniły się w zabawne rzęsy na dziewczęcych bluzkach i grzywę tęczowego konia. Printy to domena chłopięcych projektów, choć nie tylko. Tutaj koty i sowy na bluzach Anne Kurris poleciały w kosmos! Obok tego wszystkiego futerka i moherowe sweterki, które ogrzeją nawet największego zmarzlucha, nie tylko materiałem, ale może przede wszystkim kolorem!

Anne Kurris swoją pracę traktuje bardzo poważnie. Nie ma tu miejsca na miałkość czy bylejakość. Każdy z projektów jest jakiś – ciekawy, radosny, intrygujący. To kolekcja pełna genialnych rozwiązań i inspiracji, nie tylko dla najmłodszych!