Gucci Kids i wiosenne poziomki

Nie przepadacie za polską zimą i już co najmniej od połowy października tęsknicie za latem? Z odsieczą przychodzą wiosenne kolekcje ubranek dla dzieci, które leczą nasze jesienne nostalgie i smutki sporą dawką koloru, radości i pomysłowości.

Nie inaczej jest w butikach Gucci, którą niespełna rok temu przejął Alessandro Michele – dla mnie zdecydowanie największe odkrycie roku 2016! Czy podobne cudo, co w dorosłej, kobiecej kolekcji odnajdziemy również w wersji mini? Oczywiście!

Wiosenna kolekcja Gucci Kids to połączenie kolorowego stylu retro ze szczyptą nowoczesności, a wszystko podane w sosie mojego ulubionego happy fashion.

 Kids

Uśmiech na twarz wywołuje już sama tapeta, która stała się prostym, a jednocześnie genialnym tłem całej sesji. Poziomkowe printy to temat, którego już dawno nie widziałam w dziecięcych, ale też kobiecych kolekcjach, a szkoda. Jest przecież taki smaczny! ;)

Co znajdziemy w samej kolekcji? Dużo akcentów z babcinej szafy, które Alessandra Michele prezentował już w jesiennej kolekcji i nie zamierza z nich rezygnować także w następnym roku. Jest więc koronka, falbanki i żaboty, a pod pastelowymi sweterkami pojawiają się plisowane spodnice. Do tego kolorowe sandałki lub balerinki i gotowe!

Równie kolorowo jest w chłopięcych zestawach, a gwiazdą kolekcji jest dwurzędowy garnitur z bermudami. Połączenie stylu z czarno-białych filmów gangsterskich i włoskiego chłopca sprzed pół wieku.

gucci kids spring 2016

Nie zabrakło też wygodnych połyskujących bomberek i dodatków z oczami. Jest kolorowo i różnorodnie, a każda ze stylizacji to świetne połączenie kolorystyczne, które może być inspiracją zarówno dla małych jak i dużych fanów mody. Dla mnie na pewno!

Warto dodać, że autorem zdjęć do wiosennej kolekcji Gucci jest Lee Clower. Gratulacje!