Gap Kids w hołdzie Snoopy'emu

Po wspaniałej kolekcji inspirowanej szafą Misia Paddingtona marka Gap Kids znów szuka inspiracji wśród bohaterów dziecięcej, i nie tylko dziecięcej, wyobraźni. Tym razem sięga po komiksowego Snoopy’ego i jego przyjaciół.

Podobno zanim powstała ta komiksowa kolekcja, jej twórcy odwiedzili muzeum Charlesa M. Schulza, by przyjrzeć się z bliska oryginalnym rysunkom słynnego twórcy. Tak powstały radosne, a jednocześnie bardzo nowoczesne i nieprzesłodzone projekty, przeznaczone dla dzieci i niemowląt.

Wśród projektów klasyka gatunku czyli paski i kropki, ale też genialne dzianinowe śpioszki, inspirowane sweterkiem Charliego Browna. Oczywiście główną gwiazdą kolekcji jest sam Snoopy, którego podobizny pojawiają się na bluzach, legginsach, a nawet trampkach.

"Fistaszkowa kolekcja" już trafiła do sklepów Gap w Stanach Zjednoczonych i na gap.com. Warto dodać, że premiera ma wymiar symboliczny. Dokładnie w tym roku przypada 50-ta rocznica powstania jednej z najsłynniejszych animacji z udziałem Fistaszków - „A Charlie Brown Christmas”.

- Poprzez tę współpracę chcieliśmy uczcić tę wyjątkową rocznicę. Postanowiliśmy stworzyć kolekcję inspirowaną starymi, ręcznie szkicowanymi rysunkami – podsumował Phu Ngo, wiceprezes sprzedaży marki Gap. – Chcieliśmy wrócić do początków tej wyjątkowej historii i odkryć ponadczasowe piękno słynnego komiksu, przybliżając jednocześnie bohaterów „Fistaszków” nowej generacji.