Aristocrat Kids i piknik w ogrodzie

Aristocrat Kids to litewska marka, która kilka lat temu postawiła sobie za cel tworzenie luksusowej mody dla dzieci na najwyższym poziomie. Tak powstały kolekcje, będące ciekawym połączeniem mody sprzed dekad i szafą małej księżniczki z nowoczesną techniką.

Nie inaczej jest w przypadku najnowszej, wiosenno-letniej kolekcji Aristocrat Kids. Długie, białe, bawełniane sukienki zawiązywane na ramiączka, koronkowe princeski czy letnie kombinezony przypominają mi szafę Zosi z filmowego „Pana Tadeusza”. Moda epoki wiktoriańskiej, a obok tych letnich, baśniowych sukienek odrobina stylu retro z lat pięćdziesiątych. Odnajdziemy go w kwiatowych, mocno rozkloszowanych spódnicach. Bawełna, jedwab, len – to materiały, z których powstała cała wiosenno-letnia kolekcja Aristocrat Kids. To wygodne, aczkolwiek szlachetnie materiały, które idealnie spiszą się na kinder balach i wszystkich imprezach na świeżym powietrzu.

Nie bez powodu tłem większości zdjęć z look book-a są krajobrazy pałacowego parku. Z całej tej romantycznej i bardzo baśniowej kolekcji na mnie największe wrażenie robią najbardziej „staromodne” elementy – biały kombinezon, zawiązywany na ramionach na kokardki oraz dodatki – słomkowe kapelusze, kokardy we włosach, plecak – słomiany koszyczek.

W tej modowej bajce dużo słodkich, blond loczków, sennych obrazków i mnóstwo jasnego, niebiańskiego światła. Jak nie zachwycić się takim look book-iem? Jak nie zakochać się w modzie Aristocrat Kids?

Zdjęcia: Aiga Redmane for Aristocrat Kids / Stylizacja: Santa B. Mihelsone