Flora and Henri - pastelowa bajka z Seattle

Pastelowe kolory, skromny design, przypominający styl sprzed pół wieku oraz najwyższa jakość materiałów – to wystarczy, aby opisać markę Flora and Henri, która – choć ma wyjątkowo paryską nazwę – powstała niespełna siedemnaście lat temu w Seattle.

Kiedy zobaczyłam po raz pierwszy ubranka Flora and Henri byłam zachwycona! Trudno mi było odgadnąć czy są to projekty vintage czy zupełnie nowe. Urzekły mnie prostotą, elegancją i magią wyjątkowego look book-a , na którym nie ma modeli, a jedynie ubranka i dodatki.

Okazało się, że Flora and Henri to prawie pełnoletnia marka, działająca od kilkunastu lat w Stanach Zjednoczonych. Kilka lat po otwarciu pierwszego butiku na przedmieściach Seattle, firma rozrastała się z roku na roku. Dziś pastelowe butiki Flora and Henri znaleźć można na mapie Nowego Jorku czy w Kaliforni. Od kilku lat działa również sklep internetowy.

Czystość formy i uniwersalność sprawiają, że ubranka Flora and Henri podobają się dzieciom na całym świecie. Co ciekawe, na stronie internetowej marki znaleźć można nie tylko ubrania, buciki czy dodatki, ale też kuchenne akcesoria, inspirujące książki czy zabawki. Wszystko w stylu vintage! Wszystko stworzone przez małe, często dopiero rozwijające się marki, które wpisują się estetykę Flora and Henri.

Flora and Henri inspirują się stylem starego kontynentu i chętnie współpracują z różnymi artystami z całego świata. Ich projekty powstają obecnie w fabrykach na Madagaskarze, a firma wspiera etyczny biznes modowy. Materiały, z których powstają ubranka to głównie bawełna, wełna i jedwab, które produkowane są w Europie.

Styl marki jest bardzo uniwersalny. Flora and Henri oferuje ubranka dla dzieci w wieku od do 10 lat, a wiele z tych projektów jest na tyle uniwersalnych, że mogą je nosić zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Wystarczy spojrzeć chociażby na całą kolekcję pasiaków idealnych nie tylko na wakacje z wodą w roli głównej.

- Naszym celem jest tworzyć modę ponadczasową – mówią twórczynie marki. – Chcemy, aby nasze płaszczyki, kurtki czy spodnie mogły być przekazywane z pokolenia na pokolenie, ze starszej siostry na młodszego brata.

Oczywiście w ofercie Flora and Henri są również wyjątkowo dziewczęce kreacje, jak Fancy Dress – moja ulubiona! W tym sezonie dostępna jest w kolorze fiołków. Uszyta z jedwabnej organzy, zdobiona koronkami i falbankami z pewnością odnalazłaby się na niejednym letnim przyjęciu pod chmurką…