Wolf&Rita - Dzieciaki z Ipanemy

Wolf&Rita to portugalska marka modowa, która tworzy kolekcje dla najmłodszych fanów mody od 2011 roku. Jej założycielkami były dwie siostry - Sonia i Claudia Rocha, które modę miały we krwi, bo jej rodzina od ponad trzech dekad zajmowała się produkcją koszul w samym sercu portugalskiego regionu tekstylnego Guimaraes.

Gdzie zabierają nas twórcy Wolf&Rita tej wiosny? Do słonecznej, egzotycznej i pulsującej kolorami Brazylii!

„The kids of Ipanema” – to tytuł wiosenno-letniej kolekcji pełnej kolorów, prostych konstrukcji podanych ze szczyptą stylu vintage i odrobiną bossanovy…

Moda Wolf&Rita tworzona jest w duchu slow fashion. Twórczynie marki dbają o to, aby ich projekty powstawały z tkanin wyprodukowanych w regionie i szytych w lokalnych fabrykach.

wolf&rita the kids from ipanema

W każdej kolekcji przewija się jakiś intrygujący, hipnotyzujący wzór. Wiosną Wolf&Rita sięga po kolorowe piórka, które mają w sobie lekkość i malarskość brazylijskiego wietrzyka.

- Dzieciaki zakładają na głowy słomkowe kapelusze i patrzą na jaskrawy błękit oceanu. Nadchodzi lato i szczęście wypełnia ich małe serca. Tylko latem może być tak eterycznie! – czytamy na oficjalnej stronie portugalskiej marki Wolf&Rita.

Tytuł kolekcji nie bez powodu kojarzy się ze słynną piosenką „The girl of Ipanema”, a więc aby lepiej oglądało Wam się zdjęcia, wysyłam do Was małą, muzyczną pocztówkę ze słonecznej Brazylii!