Petit Bateau x Jean-Charles de Castelbajaca - kolorowa niepogoda
petit bateau jean charles de castelbajac

Gdy pierwsza liga mody zaczyna projektować coś dla najmłodszych jej fanów, możemy być pewni, że będzie interesująco! Oto kolejna modowa współpraca, która wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Legendarna francuska marka Petit Bateau zaprosiła do stworzenia kapsułkowej kolekcji Jeana-Charlesa de Castelbajaca.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z kolekcji dedykowanej na jesień 2015. Jest mnóstwo popartowych inspiracji i mocnych kolorów.

petit bateau jean charles de castelbajac

Motywem przewodnim jest styl marynarski. Znajdziecie tu wiele inspiracji zaczerpniętych z garderoby bretońskiego rybaka. Biało-niebieskie paski to klasyka gatunku. Obok nich bluzki z zabawną buzią żeglarza. Pierwowzorem tej postaci był siedmioletni wnuk projektanta – Baltazar.

 

petit bataeau jean charles de castelbajac

Jest też cytrynowe ponczo -  moim zdaniem hit całej kolekcji! Płaszcz przeciwdeszczowy z kapturem i zabawnymi okienkami po bokach. Idealny rozweselacz na jesienne słoty! 

- Ta kolekcja to miks funkcjonalnych rozwiązań i kobiecości – mówi projektant. – tworząc ją, cofnąłem się do lat siedemdziesiątych, kiedy tworzyłem kombinezony do biegania i ubierałem Farrah Fawcett. To połączenie retro i futurystycznych akcentów w bardzo świeżym wydaniu.

Kolekcja Petit Bateau x Jeans-Charles de Castelbajac dostępna będzie w połowie października, w butikach Petit Bateau, jak i w sklepie internetowym, a ceny poszczególnych jej elementów zaczynają się od 25 euro.

Co ciekawe, nie jest to kolekcja wyłącznie dla dzieci, ale też ich mam. I w przypadku historii marki Petit Bateau nie jest to sytuacja wyjątkowa. Choć firma istnieje od ponad wieku, jednym z ważniejszych momentów w jej historii było spotkanie z Karlem Lagerfeldem. W 1983 roku podczas pokazu projektant połączył garnitur Chanel z koszulką Petit Bateau. Modelką, która miała na sobie tę stylizację, była sama Clauida Schiffer. Tak zaczął się nowy okres w historii marki, która dziś sprzedaje ponad 4 miliony t-shirtów rocznie!

Patrząc na kolekcję Petit Bateau x Jean-Charles de Castelbajac jestem przekonana, że również znajdzie wielu wielbicieli!