Jesień 2015 według Dolce&Gabbana

Na dziecięcą kolekcję Dolce&Gabbana zawsze czekam z niecierpliwością. Domyślam się co może się w niej pojawić. Zwykle projekty dla dzieci to mniejsze wersje tego, co możemy oglądać na pokazach mody dla dorosłych. Mimo to, zawsze jestem pozytywnie zaskoczona tym, w jaki sposób Domenico Dolce i Stefano Gabbana przełożyli własne pomysły na wersję mini. Tak jest i tym razem.

Jesienny pokaz Dolce&Gabbana był hołdem złożonym mamom na całym świecie. Na wybiegach pojawiły się modelki z dziećmi, a nawet modelka w ciąży. „Mamowo” było także w projektach, inspirowanych słodkimi laurkami, które dzieciaki zwykle dają swoim mamom. Stąd malowane obrazki, róże i czerwone serca. To wszystko odnajdziecie też w dziecięcej kolekcji Dolce&Gabbana.

Ostatnio na wystawach butików Dolce&Gabbana pojawiły się ubrania inspirowane majolikami. Sukienki, bluzki i spódniczki, w których już zakochały się najsłynniejsze trendsetterki, pojawiły się też w kolekcji Dolce&Gabbana Child. Znajdziecie tu również klasyczne koronki i sukienki ozdobione modnymi haftami richelieu.

dolce gabbana child fall 2015

Obok romantycznych sukienek, projekty typowo jesienne. Odnajdziecie tu wiele trendów przyszłego sezonu. Są kolorowe futerka, ubrania w cętki i peleryny w kratkę. Jest też dużo soczystej zieleni, która moim zdaniem będzie jednym z najciekawszych kolorystycznych akcentów. Są wreszcie złote kalosze i mnóstwo aplikacji oraz printów rodem z dziecięcej wyobraźni.

Dolce&Gabbana fall 2015

To propozycje dla dziewczynek, a co dla chłopców? Tu klasyka lat pięćdziesiątych spotyka się z nowoczesnym street stylem. Czarne garnitury, aksamitne jazzówki i krawaty-śledziki tworzą ciekawy misz-masz z wzorzystymi bomberkami, dresowymi spodniami i sneakersami.

Oglądając look book kolekcji, mam wrażenie, że jej twórcy pomyśleli naprawdę o wszystkim! Są tutaj zestawy na eleganckie imieniny cioci czy babci, beztroska moda ulicy i coś idealnego na początek roku szkolnego, czyli plecaki i tornistry. Jest też totalny hit na Boże Narodzenie, czyli czapka-choinka.

dolce gabbana gwiazdka 2015