Tadashi Shoji projektuje dla małych księżniczek

Ubrania dla najmłodszych fanów mody to nie tylko casual. Mogą być równie eleganckie, co suknie z czerwonych dywanów. Wierzy w to Tadashi Shoji – japońsko-amerykański projektant mody, który właśnie pokazał światu swoją pierwszą kolekcję dla dziewczynek.

- Jestem bardzo podekscytowany tym, że kolekcja wreszcie ujrzała światło dzienne – mówi Tadashi Shoji. – Chciałbym przenieść moją wizję mody na projekty dla dzieci. Ta kolekcja to połączenie ruchu z komfortem noszenia. Zależało mi na tym, aby dzieci czuły się swobodnie, nawet przy bardzo wyjątkowych okazjach.

tadashi shoji fashion kids


Tiul, krepa, koronka – to tkaniny, z których powstała kolekcja, bardzo charakterystyczne dla twórczości Tadashi Shoji. Oprócz klasycznej bieli i czerni mnóstwo pastelowych, dziewczęcych odcieni. Pojawia się również szmaragdowa zieleń czy czerwień. Co ciekawe, nie ma tu ani jednej pary spodnie, koszulki czy szortów. Tylko sukienki – misternie wykonane, piękne, strojne. Każda dziewczynka w takiej sukience poczuje się jak gwiazda, jak księżniczka. Nawet jeśli na nogach – jak modelki w look book-u będzie mieć wygodne slip-ony!