Witaj szkoło, czyli Fashion Vintage Mama w PnŚ

Witaj szkoło – to nowy cykl w Pytaniu na Śniadanie, który rozpoczął się pod koniec sierpnia. Tak się złożyło, że pierwszy poniedziałkowy odcinek dotyczył szkolnego dress code’u. Właśnie w związku z tym tematem w studiu Dwójki pojawiłam się ja – Fashion Vintage Mama, a wraz ze mną czwórka rozbrykanych dzieciaków, którzy na ten jeden poniedziałkowy poranek zamienili się w profesjonalne modelki i modeli. To dzięki nim mogłam nie tylko opowiedzieć o tym, jak ja widzę szkolny dress code na jesień 2015, ale też go pokazać. Ola, Wiktoria, Hubert i Tom dali się namówić na szkolne stylizacje. Byli otwarci, ciekawi, odważni, profesjonalni!

Tom i Wiktoria pokazali stylizacje na pierwszego września i wszystkie inne szkolne uroczystości, na które wcale nie tak łatwo ubrać ucznia. W końcu świat się zmienia, potrzeby małych ludzi również, a biała bluzka i granatowa spódniczka to dziś nie wszystko.

Stylizacja Wiktorii

Stylizacja Wiktorii

 

Dla Wiktorii wybrałam plisowaną spódniczkę w kratkę i białą bluzkę. Do tego magiczne czerwone pantofelki i białe skarpetki. Wszystko z jesiennej kolekcji Jacadi. Wzorowałam się na szkolnych mundurkach, które – choć nie są w Polsce obowiązkowe – wciąż wywołują wiele kontrowersji. Było elegancko, klasycznie i z nutką vintage.

Stylizacja Toma

Stylizacja Toma

Stylizacja Toma to pomysł na przełamanie typowej pierwszowrześniowej klasyki. Niebieska koszula, piaskowe spodnie i pasiasty sweterek – odrobina francuskiego szyku Jacadi kontra streetstyle’owe sneackersy z H&M.

Stylizacja Oli

Stylizacja Oli

Ola i Hubert to inspiracje na szkolną modę jesienną. Jest wielowarstwowo i kolorowo. Ola to mieszanka romantyczności i szkolnej elegancji z artystycznymi akcentami. Chciałam, aby miała na sobie nie tylko najmodniejsze trendy i piękne ubrania, ale żeby czuła się w nich sobą. Stąd pomysł na wisiorek z Little Pony, które Ola uwielbia! Nie mogło zabraknąć akcentu vintage, a więc na głowie pojawił się pożyczony z mojej szafy czarny kapelusz, który świetnie współgrał z mokasynami – myszkami EFVVA.

Stylizacja Huberta

Stylizacja Huberta

I na deser street style’owy luzak Hubert. Totalny misz-masz. Inspirujący i wesoły. Kratka, musztarda, odrobina granatu, pasiaste skarpetki i myszkowe jazzówki EFVVA (w ostatniej chwili zmieniliśmy kolor z musztardowego na niebieski), a na głowie czapka znad morza polskiej marki Baltica. Mini hipster style!

Oczywiście nie mogło zabraknąć plecaków, a te, które wybrałam dla Huberta i Oli pochodzą z kolekcji Herschel, dostępnej na panpablo.pl.

Właśnie w takim towarzystwie pojawiłam się w Pytaniu na Śniadanie. Mam nadzieję, że widzieliście i że się wam podobało. Ja się wkręciłam i chciałabym jeszcze nie raz pokombinować coś z modą dla dzieci jako stylistka. Pożyjemy, zobaczymy – jak to mówią.

Niezależnie od tego, chciałabym podziękować Monice i Gosi za pomoc w przygotowaniu stylizacji i ogromne wsparcie. Dzieciakom i ich rodzicom za otwartość i inspiracje, a markom Jacadi, EFVVA i sklepowi panpablo.pl za zaufanie i cudowną modę!