Włoskie wakacje Dolce&Gabbana

Na dziecięce kolekcje Dolce&Gabbana wszyscy fani mini mody czekają z wytęsknieniem. Ja zdecydowanie jestem wśród nich. Choć większość projektów włoski dom mody kopiuje niemal jeden do jednego z dorosłych kolekcji marki, efekt zawsze jest ciekawy, zaskakujący i szalenie inspirujący.

Gdzie wiosną i latem zabiera klientów Dolce&Gabbana? Oczywiście na prawdziwe, włoskie wakacje!

- Stragany uginające się pod ciężarem soczystych i różnokolorowych owoców, małe rodzinne sklepiki, spaghetti, kawa i włoskie słońce – opisują kampanię Dolce&Gabbana jej twórcy. 

- Naszą inspiracją było prawdziwe włoskie dolce vita, historia Włoch, pozytywne myślenie, historia, miłość – dodają.

dole gabbana wiosna 2016

Słoneczna, intensywna, pełna życia i kolorów kampania Dolce&Gabbana to jedno, a drugie to lookbook kolekcji dziecięcej, będąca kontynuacją sesji reklamowej. Co tu znajdziemy?

Jak zwykle proste, klasyczne tło, a na pierwszym planie szalone, wzorzyste i nieporównywalne z niczym innym projekty włoskiego domu mody, do których trudno się nie uśmiechnąć.

dolce gabbana child spring 2016

Zarówno w kolekcji dziewczęcej, jak i chłopięcej kilka tematów przewodnich. Jednym z nich jest stokrotka, która „wyrosła” na koronkowych sukienkach, rozpinanych bluzach, cukierkowych płaszczykach i princeskach w stylu lat 60-tych. Obok stokrotki pamiątki z włoskich wakacji. Tkaniny przypominają chusty, które można kupić na jarmarkach czy rysunkowe pocztówki w stylu retro.

dolce&gabbana spring 2016

Jednym z miejsc, które w tym sezonie szczególnie poleca Dolce&Gabbana jest włoskie miasteczko Amalfi. Są też sukienki z malowniczymi krajobrazami Portofino czy Taorminy, a także Capri. Znalazło się tu miejsce również dla inspiracji garderobą weneckiego gondoliera.

Równie wakacyjnie jest w kolekcji dla chłopców, choć tu dominują motywy zwierzęce, znane już częściowo z poprzednich kolekcji. Zabawne małpki, sowy czy papugi – to bohaterowie t-shirtów, bluz i bermudów. Obok tego kilka eleganckich garniturów dla małych dżentelmenów na oficjalne wyjścia.

dolce gabbana kids spring 2016

Najnowsze projekty Dolce&Gabbana sprawiają, że natychmiast zaczynamy marzyć nie tylko o lecie, ale o włoskich wakacjach, pełnych słońca i beztroski. I oto chyba chodzi włoskiemu duetowi. To marka, która od samego początku swojego istnienia z zapałem i zaangażowaniem promuje Italię i jak widać wychodzi im to naprawdę świetnie!