Seraphine - moda dla małych księżniczek

Seraphine – ulubiona marka Kate Middleton, która specjalizuje się w kolekcjach dla ciężarnych kobiet, właśnie rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii. Brytyjska firma założona przez francuską projektantkę mody Cecile Reinaud w 2002 roku postanowiła stworzyć kolekcję dla dzieci, inspirowaną księżniczką Charlotte oraz jej babcią księżną Dianą.

Seraphine to marka, którą księżna Cambridge niejednokrotnie wybierała podczas pierwszej i drugiej ciąży, wywołując tzw. „efekt Kate” i zawieszając niejednokrotnie serwery sklepu internetowego.

Nie powinno więc nikogo dziwić, że Seraphine na fali tej popularności postanowiło zrobić kolejny krok i stworzyć kolekcję ubranek dla dzieci. Jak potwierdza projektantka Cecile Reinaud, kolekcja inspirowana jest stylem księżniczki Charlotte, ale też nawiązuje do stylu jej babci, Diany.

To nie przypadek, 12 procent ze sprzedaży marka planuje przekazać na fundację Diana Award, wspierającą rozwój ubogich społeczności. Cecile Reinaud chciała połączyć styl, który kojarzymy z pierwszego wystąpienia małej księżniczki z tym, co przed laty nosiła jej słynna babcia. Elementem wspólnym jest tkanina – wełna w charakterystyczną tartanową kratkę.

Zobaczcie też: KSIĘŻNICZKA CHARLOTTE TEŻ LUBI VINTAGE!

Kolekcja przeznaczona jest więc głównie dla małych dam. Są pastelowe princeski i sukienki w stylu vintage. Jest dużo wspomnianej kratki i akcentów kojarzących się z klasycznym paris chic. Obok ubrań, mnóstwo dodatków, a wśród nich nawet kapelusze i buciki. Jest też coś dla małych dżentelmentów. Garnitur wykończony pastelową kratką czy kombinezon to propozycje, które powinny przypaść im do gustu.

Szlachetna wełna, kaszmir, wysokogatunkowa bawełna – to materiały, z których powstała kolekcja. Jest w niej pomysł, ponadczasowość i elegancja. Jest wreszcie miłość do mody, o której Cecile Reinaud mówi tak:

- Modę mam we krwi – twierdzi projektantka Seraphine. – Moi dziadkowe dostarczali tkaniny do jednego z najlepszych domów mody w Paryżu. Teraz ja przejęłam pałeczkę, a wszystko zaczęło się ponad 10 lat, gdy moi przyjaciele po prostu zaczęli spodziewać się dzieci.

Widząc dziecięcą kolekcję Seraphine, jestem pewna, że spodoba się zarówno księżnej Kate, jak i księżnej Charlotte, a co za tym idzie wielu, naprawdę wielu małym księżniczkom na całym świecie!

P.S. Kate Middleton uwielbia pastele. Oto dowód! Zajrzyjcie do cyklu MAMA STYLE!