Young Soles - młode podeszwy w stylu vintage

Czarne, lakierowane i zapinane w okolicach kostki – tak wyglądały moje pierwsze buciki. Pachniały skórą i Zachodem - światem, do którego w czasach mojego dzieciństwa – mieliśmy dostęp tylko przez wujków i ciocie, które od czasu do czasu przysyłały nam takie cuda.

Buciki nosiłam nie tylko ja, ale też wszystkie moje siostry, a potem siostry cioteczne. Niestety zawieruszyły się w odmętach historii i szpargałów na strychu babci.

Przypomniałam sobie o nich właśnie teraz, gdy po raz pierwszy zobaczyłam to, dzieła angielskiej marki Young Soles. Ich buciki to małe dzieła sztuki tworzone z pasją i dbałością o szczegóły. Powstają w Europie, z najlepszej jakości materiałów i w duchu brytyjskiej mody sprzed dekad.

Najnowsza kolekcja Young Soles to kolejny odcinek w stylu retro. Obok klasycznych modeli, trzewiki w kolorze gumy balonowej, karmelków z wzorem egzotycznych prążków.

- Uwielbiamy zapach naturalnych materiałów, wybieramy skórę miękką i plastyczną, aby buty mogły dopasowywać się do kształtu stopy – opisują swoje dzieła twórcy Young Soles, który w najnowszym lookbook-u prezentują nie tylko buty, ale też kawałek własnej filozofii, pełnej naturalności i piękna z dużą dawką stylu vintage.