A Fabula w krainie kwitnącej wiśni

A Fabula to jedna z najbardziej inspirujących i uniwersalnych marek świata. Jak przystało na markę rodem z Brazylii, jest wyjątkowo tropikalnie. Wzory i kolory przypominają rajskie ogrody i kuszą intensywnością. Co A Fabula proponuje swoim małym klientom na letni sezon?

Sporym zaskoczeniem może być główna inspiracja najnowszej kolekcji A Fabula, a jest nią mianowicie japońskie święto wiśni!

- Przybyliśmy do Japonii w czasie Hanami – jednego z najbardziej magicznych momentów w ciągu roku – wspominają twórcy kolekcji. – To święto wyznacza początek wiosny.

Miasto oprószone pudrowym różem wiśniowych kwiatów, na ulicach mnóstwo kolorowych ludzi, uśmiechniętych i delektujących się lodami, ciasteczkami i napojami – oczywiście o smaku wiśniowym – to wszystko było pierwowzorem kolekcji zatytułowanej „Kawaii”.

a fabula verao 2016

Wśród nadruków trzy dominanty, a każda z nich ma swoją „japońską nazwę”. Harumi to „Córka wiosny” – kwiecista tkanina z ilustracjami w stylu japońskim, Natsuko to „Córka lata” – tkanina w liście oraz Keiko czyli „Córka radości” ozdobiona kolorowymi ptakami. Indygo, fuksja, intensywna zieleń czy brzoskwiniowy to kolory, które odnajdziecie w kolekcji. Jestem pewna, że poprawią wam nastrój!

Większość printów malowanych jest ręcznie, „dziecięcą kreską”. Sukienki, bluzy, kombinezony i t-shirty – to odnajdziecie w najnowszej kolekcji A Fabula. Wśród najciekawszych elementów zabawny t-shirt „Japonia – Brazylia”, który z przodu ma napis „Dzień dobry”, a z tyłu „Dobranoc”. Chyba muszę sobie taki kupić – idealny byłby na Instagram! ;)

Warto zwrócić też uwagę na dodatki, a wśród nich hitem są sandałki z wielkim kwiatem na środku. Tło lookbook-a równie słodkie, co cała kolekcja, w końcu to „Kawaii”!