Tartine et Chocolat - jesień z promykiem słońca

Mają w sobie coś posągowego, a jednocześnie przyciągającego niczym antyczne rzeźby. Miesza się w nich przeszłość i przyszłość, dziecinność i dorosłość. Są klasyką gatunku, o której trudno nie wspomnieć. Tartine et Chocolat to legendarna francuska marka dla dzieci, która od lat czaruje nas swoim, niepowtarzalnym, spojrzeniem na modę.

Co odnajdziemy w jesiennej kolekcji marki? Podane po królewsku zestawy dla małych miłośników elegancji i szyku. Fotograf Gerard Harten ponownie zabiera nas w podróż po zastygłych kadrach, oprószonych stylem vintage.

Na zdjęciach, na których w tym sezonie dzieciom towarzyszą rodzice, realność miesza się ze snem, a fotografie przypominają reklamy sprzed dziesięcioleci. Mój ulubiony kadr to elegancki iluzjonista, trzymający na dłoni słodkiego jeża.

tartine et chocolat

Jeśli chodzi o same ubrania, propozycje jak najbardziej w stylu Tartine et Chocolat. Są eleganckie garnitury, płaszczyki z kołnierzykiem czy dzianinowe rompery dla maluszków. Rzeczywiście, dzianina to temat przewodni, jeśli chodzi o użyte materiały. Pojawia się też kilka bardziej casualowych propozycji, takich jak dzianinowa bluza z kołnierzem. Miłośnicy trendów również będą usatysfakcjonowani, bo wśród projektów m.in. modne plisowane spódniczki.

Gwiazdą kolekcji jest biała elegancka sukienka pomalowana w różnokolorowe kwiaty. To powiew lata w środku zimy, za który Tartine et Chocolat dziękuję!