Mimisol - włoskie czary-mary na jesień i zimę 2016

Pied de Poule, Circus i Gold – to trzy mini kolekcje, które włoska marka Mimisol przygotowała na sezon jesień-zima 2016/2017. Moje odkrycie z wakacji wraca na łamy bloga z wyjątkową mieszanką energii, kreatywności i intensywności!

Dolce&Gabbana, Gucci, Vivetta i właśnie Mimisol – to cztery włoskie marki, które wnoszą do mody dziecięcej wyobraźnię, bogactwo i sporą dawkę szaleństwa. Podczas gdy trzy wcześniejsze marki tworzą ubrania zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, Mimosol to projekt wyłącznie dla najmłodszych fanów mody. Czym zaskakuje klientów w tym sezonie?

Modowe dziecko Imeldy Bronzeri przeczy wszelkim jesienno-zimowym stereotypom, proponując niesamowite połączenia kolorystyczne, intrygujące detale i hipnotyzujące dodatki. Każdy projekt to skończone dzieło sztuki przemyślane w każdym szczególe. Wystarczy wspomnieć tu chociażby o sukienkach przypominających cyrkowy namiot, kraciastej pelerynie z ogromną kokardą pod szyją czy tweedowej garsonce ozdobionej białym futerkiem przypominającym grudniowy śnieg. Nawet w akcesoriach widać precyzję i miłość do detalu. Spójrzcie na musztardowy melonik albo czerwone jazzówki z tweedem i kokardką! Nie ma tu miejsca na bylejakość i przypadek.

Jesienno-zimowe projekty Mimisol to majstersztyk mody z wyobraźnią, lekko niepoważnej, odrobinę staromodnej, przerysowanej i artystycznej – takiej, jaką lubię najbardziej. Zachwycają jednak nie tylko ubrania i dodatki, ale też piękne stylizacje, które mogą stać się dla was inspiracją. Kraciasta flanelowa koszula połączona z koronkową lambadą, oldschoolowa bomberka w towarzystwie plisowanej spódnicy czy tiul i dres w jednym – to pomysły na stylizacje nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.