Boże Narodzenie Ministrikk x Lillelam

Każdy kraj ma swoje Boże Narodzenie, swoje tradycje i estetykę, ale moim zdaniem jedna z najpiękniejszych to ta ze Skandynawii. Biel, czystość i prostota, cisza i ciepło – to słowa, które przychodzą mi do głowy, gdy myślę o skandynawskim Bożym Narodzeniu. Odnalazłam je w limitowanej kolekcji Ministrikk, stworzonej we współpracy z norweskim sklepem Lillelam.

Głównym wątkiem jest dzianina, podana w prostych, ponadczasowych formach z nutą klasycznej elegancji. Większość projektów stworzono z wełny merino w wyjątkowo zimowej gamie kolorystycznej - biel i czerń, granat i kropla bordo. Ubranka dostępne są w rozmiarach od 0 do 6 lat.

Co ciekawe, projekty Ministrikk dla Lillelam można nie tylko kupić gotowe. Można też zamówić wykroje do stworzenia „tańczącej sukienki” czy „kombinezonu z kieszonką” samodzielnie w domu.

Ministrikk dla Lillelam to pochwała prostoty i tej skandynawskiej estetyki, która nigdy nie jest nachalna, a jednocześnie przyciąga, tworzy atmosferę, jest przyjazna człowiekowi. Te wszystkie cechy udało się uchwycić na zdjęciach Helenie Krekling oraz na stylizacjach Charlott Pettersen. Klimat skandynawskiej Gwiazdki, na który czeka wielu z nas!