Carolina Herrera - klasyczna wiosna 2016

Carolina Herrera to – jeśli chodzi o modę, ostoja amerykańskiej klasyki. Stąd nie powinno nikogo dziwić, że właśnie takie akcenty odnajdziecie również w dziecięcej kolekcji projektantki dedykowanej na sezon wiosna/lato 2016.

Koktajlowe sukienki w paski, kwiatki i groszki – to przepis na dziewczynek. Tymczasem w chłopięcej garderobie koszulki polo, granatowe bermudy i rozpinane koszule z podwijanymi rękawami. Jest wakacyjnie, ale bardzo elegancko – w sam raz na niedzielny obiad u cioci estetki.

Są też sportowe akcenty i nie bez powodu, ponieważ dzieciaki w lookbooku pozują na przykład na tle pastelowego roweru. W końcu wiosna to idealny czas na powrót do pozadomowej aktywności! Obok pastelowego cuda na dwóch kółkach, rekwizyty sugerujące inne – równie mi bliskie zainteresowania – staromodny aparat czy łapanie motyli.

carolina herrera sukienka w kratkę

Jest więc klasycznie, ale z przymrużeniem oka, z poczuciem humoru i zrozumieniem dla potrzeb małych odkrywców wakacyjnych przygód. Mam kilka ulubionych projektów, jeśli chodzi o tę kolekcję. Zdecydowanie w pierwszej piątce znalazły się: tenisowa sukienka w stylu retro, groszkowe szorty i sukienka w kratkę vichy. Brigite Bardott byłaby zachwycona!

Chcecie poznać historię kratki vichy? Zajrzyjcie do modowej opowieści!

 

P.S. Czy zauważyliście, że na jednym ze zdjęć jest książka „Animalium”? Z pewnością fani książek tę pozycję doskonale kojarzą!