Wolf & Rita - bonjour Pani Wiosno!

Wolf & Rita mogliście poznać rok temu. Teraz portugalska marka powraca do świata FASHION MAMA ze świeżutką kolekcją na wiosnę i lato 2016.

Najnowsza kolekcja Wolf & Rita nosi nazwę „Bonjour Jeunesse” i inspirowana jest nową falą we francuskim kinie lat sześćdziesiątych. François Truffaut, Jean-Luc Godard czy Jacques Rivette, a także amerykański fotograf William Klein, to twórcy, którzy mieli wpływ na to jak wyglądają najnowsze projekty marki, a także ich lookbook.

Groszki w rozmiarze XXL, czarno-białe paski i mnóstwo falbanek, a dla chłopców pasiaste koszule, przypominające te, które pół wieku temu na Francuskiej Rivierze nosiły gwiazdy kina - to propozycje Wolf & Rita dla najmłodszych fanów mody. Jako wielka fanka kapeluszy nie mogła nie zauważyć ogromnych materiałowych cacek z napisem „Bonjour”.

Choć cała kolekcja powraca do mody sprzed dekad, nie jest przerysowana, nie jest też przebraniem. Mimo inspiracji Nową Falą, wiele tu nowoczesności, modowych skrótów, minimalizmu oraz tak lubianej przez dzieciaki wygody.

Spodnie z przykrótkimi nogawkami i opuszczonych stanem, proste bluzki czy rozszerzane ku dołowi princeski w żaden sposób nie ograniczają ruchów małych fanów mody. Wyjątkiem są tu sukienki z kokardkowym wykończeniem na plecach. To szczypta elegancji w tej wakacyjnej kolekcji, która sprawdzi się na wiosennych i letnich przyjęciach pod chmurką.

Warto dodać, że wszystkie ubrania powstają z najwyższej jakości materiałów i produkowane są w Portugalii.

wolf rita spring 2016

Moje ulubione elementy z wiosenno-letniej kolekcji Wolf & Rita to jeansowa kokardkowa bluzka, bikini w stylu retro i ten cudowny, pasiasty kapelusz! Prawda, że piękne?!