Dolce&Gabbana Kids w krainie włoskiej wyobraźni!

Ja wiem, że jest środek lata i nikt jeszcze nie myśli o jesieni, ale nie mogłam nie pokazać wam najnowszej dziecięcej kolekcji Dolce&Gabbana. Włoski duet znów zaskakuje, znów bawi się modą i zaprasza nas do podróży do świata kolorów, symboli i modowego szaleństwa!

Co znajdziemy w jesienno-zimowej kolekcji projektantów? Nie tylko wełniane sweterki, marynarki i puchowe kurtki. Właściwie tego typu propozycji w ofercie Dolce&Gabbana jest niewiele. Jak na włoski dom mody przystało, jest bardzo lekko, letnio i kolorowo, w końcu włoska zima nie jest zbyt sroga!

Całość podzielić można na kilka grup, a większość projektów to pomniejszona wersja tego, co mogliśmy oglądać na wybiegu Dolce&Gabbana dla dorosłych. Wśród motywów, które zachwycały na jesienno-zimowym pokazie, zachwycały te inspirowane starymi baśniami Walta Disneya. Bajkowych akcentów z nutą Old Hollywood nie mogło zabraknąć także w kolekcji dziecięcej. Są więc myszki Kopciuszka, lusterka i stare zegary z Pięknej i Bestii oraz krasnoludki Królewny Śnieżki. Są też kolorowe pałace, ołowiane żołnierzyki i pluszowe misie.

Każda z bajek opowiedziana została za pomocą haftowanych, dzierganych i cekinowych aplikacji, które po latach nieobecności znów wracają do łask. Podobne kolorowe naszywki znajdziecie w chłopięcych zestawach. Tu jednak przeważają prerię Dzikiego Zachodu.

dolce gabbana kids fall 2016

Wśród zabawnych aplikacji duet Dolce&Gabbana, który odnajdziecie nie tylko na ubraniach, ale też na szkolnych tornistrach i plecakach. I właśnie w tym momencie z baśniowego świata przechodzimy do szkoły, do której włoski dom mody przygotował się wyśmienicie. Jest elegancko i retro, a kraciastych garniturów i kwiecistych princesek nie powstydziliby się nawet sam książę George i księżniczka Charlotte!

Pomysłów na jesienno-zimowe stylizacje tak wiele, że trudno wszystkie wyliczyć, ale ja chciałam jeszcze wspomnieć o jednym motywie, który pojawia się w tej kolekcji i zaskakuje. To sukienki, spódniczki i dodatki obsypane tropikalnymi liśćmi! Jest zielono i mało jesiennie. Kto odważy się na egzotyczną zieleń w środku zimy? Ja jestem na TAK!