NIEVA jak skandynawskie lato

Lubicie skandynawski design, prostotę i naturalne piękno? Z pewnością przypadnie wam do gustu Nieva. To marka założona przez Aino Korhonen – projektantkę, a prywatnie mamę dwóch chłopców z Helsinek. Podstawą projektów Nieva jest dzianina, modowy konik Aino Korhonen.

- Kocham dobrą dzianinę stworzoną z naturalnych surowców – mówi projektantka. – Sama noszę moją wełnianą dzianinę cały rok.

W ofercie Nieva znajdziecie nie tylko dzianinę dla najmłodszych. Jest też mała propozycja dla dorosłych miłośników wełny. Wszystkie ubrania fińskiej marki powstają w małych manufakturach w Portugalii i Bolivii, gdzie marka Nieva współpracuje z lokalnymi rzemieślnikami i korzysta z tamtejszych surowców.

Najnowsza letnia kolekcja marki to pochwała skandynawskiego lata, które jest ulotne, nieco melancholijne i tak krótkie! Pewnej sierpniowej nocy po prostu nadchodzi ciemność, a niebo staje się czarne jak smoła. Jest wspaniale, ciepło, cicho. Jest jeszcze lato, ale wszystko się zatrzymuje.

Właśnie takie jest skandynawskie lato i takie są ubrania Nieva. Jest w nich spokój i harmonia, delikatność letniej nocy. Skandynawska melancholia.