Impresjonistyczny taniec EFVVA

Baletnica i dżokej to świetna para, a dowodem na to jest najnowsza kolekcja polskiej marki EFVVA, inspirowanej impresjonistycznymi obrazami Edgara Degasa.

„Błękitne tancerki” – to obraz francuskiego malarza, który był główną inspiracją kolekcji. Jak na impresjonizm przystało, jest pastelowo, tiulowo i bardzo romantycznie. To zestawy dla dziewczynek, a co dla chłopców? Sportowy taniec, czyli jazda konna!

Tak oto obok turkusowych i fioletowych tutu czy pastelowych koszulek dżokejskie spodnie i jeździeckie buty dla miłośników „tańczących czworonogów z długą grzywą”. Czerń i brąz kontrastują z subtelnością pasteli, tworząc świat chociażby kolorami przypominający dzieła mistrza Degasa – czarna, wyrazista linia i lekkie, pastelowe cieniowania, które sprawiają, że świat nabiera ruchu i odpowiednich proporcji.

EFVVA zadbała o to, by ubranka były nie tylko wygodne i uszyte z certyfikowanej bawełny, przyjaznej skórze dziecka, ale też by były to prawdziwe cuda zdobiące każdą szafę. Kilka pomysłów chętnie przejęłabym do mojej garderoby - chociażby balerinki wiązane czarną wstążką czy czarny choker ozdobiony tiulowym kołnierzykiem. A co powiecie na t-shirt z kieszonką, z której zawadiacko wystaje tiulowa harmonijka? To takie małe genialne pomysły, które sprawiają, że dziecięca moda nabiera temperamentu!

Na deser sam look book zrealizowany w klimatycznych przestrzeniach stajni – z rekwizytami, słodkimi uśmiechami małych modeli i włosami rozwianymi dziecięcą beztroską!