Belle Chiara - plażowiczki w stylu retro
belle chiara

Gdy myślę o lecie, często wspominam fotografie, które kilka lat temu znalazłam w agencji Getty Images lub te dostępne w Polsce w Narodowym Archiwum Cyfrowym. Czarno-białe fotografie w mgnieniu oka przenoszą mnie w świat sprzed dekad i czasy sprzed bikini. To czasy, gdy na plaży czy basenie nosiło się obszerne kostiumy kąpielowe, plażowe ubrania z motywem marynarskich pasków, które tak kochała Coco Chanel oraz czepki kąpielowe. Ten ostatni element dziś pojawia się tylko na basenach i to w niezbyt estetycznej wersji. Kiedyś jednak miały zadanie nie tylko praktyczne. Były ozdobą, kropką nad i, ważnym elementem wakacyjnych stylizacji. Tęsknie za nimi bardzo i nawet jeden taki czepek w stylu vintage kupiłam kilka lat temu w second handzie. Wciąż czeka na swój debiut, może już w te wakacje…?

belle chiara

Dlaczego piszę o przedwojennej modzie plażowej? A to dlatego, że właśnie odkryłam nową markę Belle Chiara, która w doskonały sposób łączy elementy vintage z nowoczesnością. Ich najnowszy lookbook dedykowany na sezon wiosna-lato 2018 przeniósł mnie dokładnie w te same rejony wyobraźni, co przedwojenne zdjęcia. Magia!

belle chiara

Belle Chiara to hiszpańska marka, inspirująca się modą lat dwudziestych i trzydziestych, która koncentruje się na kostiumach kąpielowych dla najmłodszych, ale w swojej ofercie ma także przepiękne dodatki – torebki, buty, małe akcesoria. Twórczynią marki jest Julia Gonzalez, która w 2009 roku stworzyła pierwszą parę butów zaprojektowaną specjalnie dla jej córeczki Clary. Buciki "Audrey" szybko stały się hitem wśród koleżanek dziewczynki (oraz ich mam), a to było bodźcem dla hiszpańskiej artystki, by założyć własną firmę. Kilka lat działalności wystarczyło, by miłośniczy mody dla dzieci docenili pomysłowość, wrażliwość i najwyższą jakość produktów tworzonych przez Julię Gonzalez.

belle chiara

Najnowsze projekty to pochwała czarno-białych zdjęć sprzed lat. Jak na starych fotografiach, tak i tutaj dominuje czerń i biel, a ubrania i dodatki mają w sobie wiele z plażowej mody pamiętającej czasy młodej Coco Chanel. Falbankowe mini spódniczki przyszyte do kostiumów, sznurki i żeglarskie liny, pasiaste kardigany czy kombinezony obszyte czarną lamówką – to wszystko odnajdziemy w wiosenno-letniej kolekcji Belle Chiara. Są również wspominane czepki, które powróciły po latach nieobecności w minimalistycznej i lekkiej formie. Chronią nie tylko włosy przed morską solą i słońcem, ale są świetnym uzupełnieniem plażowych stylizacji. Wyglądają nieziemsko, podobnie jak pasiaste espadryle ozdobione żeglarskim sznurkiem. Belle Chiara, piękna moda sprzed lat, piękne lato!

belle chiara