"Papierowi ludzie" Abi Campbell

"Paper people" to tytuł sesji, którą odnajdziemy w wakacyjnym wydaniu Milk Magazine i którą przygotowały Abi Campbell i Julie Vianey. Skąd nazwa? Wyjaśnienie jest bardzo proste – wystarczy spojrzeć na pierwsze lepsze zdjęcie.

paper people milk magazine

- Moje dzieci stworzyły papierowe głowy robotów, które jako dumna mama udostępniłam na moim profilu na Facebooku. Przyjaciel Guido Harari zobaczył te zdjęcia i napisał komentarz: "Czy pamiętasz zdjęcia Saula Steinberga"? Natychmiast odpowiedziałam: "Właśnie dałeś mi świetny pomysł na następną dziecięcą sesję!" – opisuje fotografka Abi Campbell, która natychmiast sięgnęła do prac Saula Steinberga – rumuńsko-amerykańskiego ilustratora i rysownika znanego głównie z prac dla New Yorkera w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego stulecia. Wszyscy bohaterowie jego cyklu nosili maski.

paper people milk magazine
paper people milk magazine

W sesji Abi Campbell i Julie Vianey modele zamiast masek mają na głowach właśnie papierowe worki. Ich papierowe buzie wykonane przez Helen MacIntyre wyrażają różne emocje, mówią nam bardzo wiele o poszczególnych zdjęciach, opowiadają własną niezwykłą historię.

paper people

Papierowi ludzie mieszkają w retro domach, a czarno-białe zdjęcia potęgują ten klimat, sprawiając, że fotografie wydają się być dziełami z przeszłości.

paper people
paper people milk magazine

Tymczasem bohaterowie tego papierowego świata noszą ubrania i dodatki z najnowszych kolekcji dziecięcych marek – Bobo Choses, The Animals Observatory, Carame czy Young Soles. To stylizacje Julie Vianey.

paper people
paper people

Współczesna moda inspirowana stylem vintage świetnie wpisała się w projekt i stała się świetnym jego uzupełnieniem. Tak oto modowa sesja zamieniła się w prawdziwe dzieło sztuki fotograficznej. Spokojnie mogłoby zawisnąć na ścianach jakiejś galerii.

paper people milk magazine