Belle Chiara - modowa lekcja historii sztuki
belle chiara autumn 2018

Jaka będzie jesień 2018? Zdaniem Belle Chiara przede wszystkim malarska! Wystarczy spojrzeć na najnowszy look book marki, w którym królują tajemnicze postacie do złudzenia przypominające bohaterów z najsłynniejszych płócien świata. Dziewczyna czytająca list Jana Vermeera, Syn Człowieczy Renee Magritte'a czy Dama z gronostajem Leonarda da Vinci – to tylko kilka gwiazd jesienno-zimowej kolekcji.

belle chiara autumn 2018

Wspaniały pomysł i doskonała realizacja – tak najprościej i najdosadniej opisać można look book Belle Chiara, gdzie malarstwo w mistrzowski sposób spotyka się z modą. Mali modele do złudzenia przypominają postacie z wiekowych malowideł, choć przecież noszą ubrania i dodatki z najnowszej kolekcji marki. To ciekawe zderzenie jeszcze bardziej intryguje i dowodzi, że wystarczy odrobina dobrego światła, wyobraźnia i wrażliwość fotografa, kilka subtelnych niuansów, by stworzyć klimat sprzed stuleci. Przenieść się w czasie.

BC7-766x1024.jpg

Rzeczywiście najnowsze projekty Belle Chiara świetnie pasują do tej malarskiej opowieści, w której królują ciemne, jesienne kolory, monochromatyczność i mocny światłocień.

belle chiara autumn 2018

Szlachetne szarości i zgaszone zielenie, stare złoto, oberżyna i cynamon – to odcienie, którymi "pokolorowana" została jesienno-zimowa kolekcja Belle Chiara i one właśnie królują w malarskim look booku. Są również kolorystyczną klasyką jeśli chodzi o jesień.

BC4-768x1084.jpg

Co prawda Belle Chiara znana jest głównie z przepięknych bucików, a szczególnie tych baletowych, ale w tym sezonie hiszpańska marka stawia także na ubrania. Patrząc na tę przepiękną sesję, to bardzo dobry kierunek.

belle chiara autumn 2018

Leonard da Vinci, Botticelli, Edvard Munch czy Manet – wszyscy w jednym miejscu i w wersji mini. Jak nie docenić i nie zachwycić się tym pomysłem?

Mój numer jeden to Dama z gronostajem. Tak bardzo spodobał nam się ten modowy portret, że postanowiliśmy przebrać Tosię na szkolny festyn właśnie za słynną Cecylię z obrazu Leonarda. Co prawda nasza wersja była bardziej skromna i współczesna, ale i tak wyszło super!

BC6-768x1096.jpg

Myślę sobie, że to także świetny chwyt marketingowy. Sztuka powróciła ostatnio do mainstreamu, a wszystko za sprawą aplikacji Google Arts & Culture. Czy jest ktoś wśród was jeszcze, kto nie sprawdzał do jakiego bohatera z obrazu jest podobny? Polecam! To świetna zabawa i wspaniała lekcja historii sztuki! Oto kolejny pomysł na przybliżenie małym i dużym wiedzy na ten temat. Pomysł genialny i genialnie wykonany!