Kokori - sukienki jak z żurnala

Minimalistyczny len, trochę eukaliptusowych gałązek i odrobina miękkiego naturalnego światła – to wystarczy, by zrobić dobrą sesję. Dowodem na to jest marka Kokori, która w tym sezonie zaprasza swoje małe klientki do miejsca miękkości, bliskości i naturalnego piękna.

Kokori to londyńska firma, która powstała kilka lat temu, a założyły ją dwie siostry - Duygu & Fatos, które pewnego dnia zamarzyły o tym, by dziewczynki na całym świecie zaczęły nosić sukienki podobne do tych, które nosiły stare porcelanowe lalki z ich dzieciństwa. Tak zrodził się pomysł na Kokori, w którym królują prostota, elegancja i ponadczasowość.

kokori dress

Kokori lubi naturalność i wygodę, ale też subtelne, pastelowe odcienie. Tej wiosny w jej projektach królują: owoce lata, nadmorski piasek czy błękitne niebo. Wszystko to dostępne w rozmiarach od 2 do 12 lat, tworzone z pasją i w myśl fair-trade, z najwyższej jakości materiałów.

- To rosło w nas od bardzo dawna – wspominają twórczynie Kokori. – Kto mógł pomyśleć, że nasze dziecięce zabawy gdzieś przy Singerze mamy staną się początkiem firmy z prawdziwego zdarzenia?

kokori dress

Patrząc na najnowsze projekty i wiosenno-letnią sesję marki, rzeczywiście mam wrażenie, że to ubrania żywcem wyjęte ze starych magazynów modowych, wykrojów na ubranka dla lalek, wiekowych gazet dla zręcznych gospodyń domowych. I moim zdaniem to strzał w dziesiątkę! Moda vintage cieszy się sporym zainteresowaniem, a słodkie sukienki naszych babć znów są na topie.

kokori dress

Jednak to, co najbardziej przekonuje mnie w marce Kokori, to fakt, że mimo swojej miłości do klasyki, stylu vintage i tradycyjnych rozwiązań, potrafi czasami puścić oko i zaszaleć. Spójrzcie chociażby na niebanalne połączenie dresowej bluzy ze słomkowym kapeluszem! Przy całej mojej sympatii do wszystkich sukienek vintage, ten zestaw wydaje mi się najbardziej inspirujący! A wam co podoba się najbardziej?