J.Crew - crewcuts x Mayhem - pierwsza kolekcja małej projektantki

Pamiętacie małą projektantkę Mayhem, która podbija instagramowe serca na całym świecie własnoręcznie zrobionymi papierowymi kreacjami? Już wtedy, gdy pisałam o niej po raz pierwszy, wspominałam, że Mayhem będzie miała własną kolekcję ubranek dla dzieci. Do współpracy zaprosiła ją sama Jenna Lyons – właścicielka kolorowego królestwa J.Crew.

Kilka tygodni temu kolekcja crewcuts x Mayhem ujrzała światło dzienne i wygląda naprawdę, naprawdę dobrze!

Kolekcję wspólnymi siłami stworzyło interesujące kobiece trio: Jenna Lyons, czteroletnia Mayhem i jej mama Angie. Co ciekawe, większość projektów powstało w głowie tej małej projektantki, a pozostała część teamu jedynie pomogła wprowadzić pomysły w życie.

Kolekcja, choć kapsułkowa, ma wiele wspólnego z tym, co możemy oglądać na Instagramie Mayhem. Są asymetryczne paski i dużo, dużo kolorów. Jest też ulubiony kolor małej projektantki.

- Mój ulubiony kolor? Złoty! Nie, czekaj, złoty i koralowy! – czytamy na stronie internetowej marki J.Crew.

mayhem j crew

Kolekcja rzeczywiście jest niezwykła. Ma w sobie coś dziecięcego, ale jednocześnie bardzo dojrzałego. Pojawiają się też trójwymiarowe aplikacje, tak charakterystyczne dla dzieł Mayhem. Mi najbardziej podoba się właśnie w ten sposób ozdobiona bluzka. A co najbardziej podoba się samej projektantce?

- Kombinezon – mogłabym go nosić wszędzie! – przyznaje zdolna czterolatka.

Niestety, kolekcja crewcuts x Mayhem nie jest dostępna w Polsce, ale niech będzie inspiracją dla wszystkich Fashion Mam i ich pociech!