MAMA STYLE: LeeLee Sobieski
LeeLee Sobieski / Getty Images

LeeLee Sobieski / Getty Images

Gwiazdy pokochały długie, białe sukienki i noszą je nie tylko na ślubnym kobiercu. Jedną z ich fanek jest LeeLee Sobieski, która właśnie taką kreację wybrała na wiosenny pokaz Christiana Diora podczas Paris Fashion Week.

Amerykańska aktorka i producentka filmowa, która nazwisko odziedziczyła po ojcu, mającym polsko-szwajcarskie korzenie (w jej żyłach płynie krew polskiego króla Jana III Sobieskiego), to wielka miłośniczka mody Christiana Diora i niemal zawsze pojawia się w pierwszym rzędzie.

Nie mogło jej zabraknąć i tym razem. LeeLee Sobieski, mama dwójki dzieci – sześcioletniej Louisanny i rocznego Martina, na prezentację najnowszej kolekcji francuskiego domu mody wybrała białą suknię Dior, która była ciekawym połączeniem kalifornijskiego hippie z szykiem i szlachetnością francuskiego haute couture.

To bardzo ciekawa sukienka, przypominająca przedłużoną koszulę. Zapięta na ostatni guzik pod szyją miała wiele z wiktoriańskiego stylu, ale odrobiny nowoczesności i glamour dodał jej łańcuchowy naszyjnik XXL. Do tego złote sandałki na koturnie, który dodatkowo wydłużył całą sylwetkę i zbudował odpowiednie proporcje. Na koniec fryzura – idealna do sukienek i spódnic maxi, czyli koczek baleriny.

Szlachetnie, ciekawie, romantycznie. To stylizacja inna niż wszystkie. Szybciej zdecydowałaby się na nią trendsetterka czy blogerka niż gwiazda show-biznesu, a jednak. LeeLee Sobieski lubi wyzwania i dlatego mi się podoba! A co wy sądzicie o tej stylizacji?