Lily Aldridge - chińska rybka!
met gala 2015 lily aldridge

Poniedziałkowy wieczór w Nowym Jorku należał do MET Gala – corocznej imprezy, organizowanej przez Metropolitan Museum of Art oraz organizację Anna Wintour Costume Design Center.

MET Gala to jedno z najważniejszych wydarzeń w modowym kalendarzu. To okazja do zaprezentowania najwymyślniejszych kreacji w jednym z najważniejszych świątyń sztuki, a jednocześnie pomysł na przybliżenie międzynarodowej publiczności historii mody.

Każda gala ma swój temat przewodni, w którego duchu tworzone są kreacje dla gwiazd. W ubiegłym roku była nim twórczość wybitnego amerykańskiego projektanta Charlesa Jamesa. Natomiast MET Gala 2015 organizowana była pod tytułem: „China: Through the Looking Glass”.

Stąd kreacje nawiązujące do chińskiej kultury, sztuki i mody również. Połyskujący jedwab, charakterystyczne złote haftowania czy intensywna czerwień – to chińskie akcenty, które pojawiły się na stylizacjach gwiazd.

Jak na MET Galę przystało, spektakularnych, a nawet mocno przerysowanych kreacji było naprawdę wiele! Na czerwonym dywanie królowały Beyonce, Rihanna czy Sarah Jessica Parker, ale moim zdaniem najpiękniejszą stylizacją wieczoru była jasnoniebieska suknia Lily Aldridge!

Amerykańska modelka, znana jest głównie ze współpracy z Victoria’s Secret oraz związku z wokalistą Kings of Leon. Lily Aldridge i Caleb Followill są małżeństwem od 2011 roku, a od trzech lat są również rodzicami słodkiej dziewczynki Dixie Pearl Followill.

Wróćmy jednak do tego, co w cyklu MAMA STYLE najistotniejsze, czyli do mody. Co na MET Gala 2015 wybrała młoda mama? Ta jasnoniebieska sukienka to dzieło Caroliny Herrery. Buty pochodzą z kolekcji Briana Atwooda, a torebka to projekt Judith Leiber.

W tej stylizacji jest wszystko, co kocham w wieczorowych sukniach: subtelność, kobiecość, romantyczność. Krój kreacji nawiązuje do wody, która w kulturze chińskiej symbolizuje bogactwo i powodzenie. Taki z pewnością był zamysł projektantki, a Lily Aldridge postanowiła wzmocnić go jeszcze jednym ważnych dla Chin symbolem, czyli torebką w kształcie rybki. Rybki – nie tylko złote – przynoszą szczęście!

Falujące morze o poranku, srebrna rybka, dekolt w kształcie łezki i kolczyki w kolorze morskiej toni – to dzięki nim Lily Aldridge zamieniła się w wodną nimfę, królową mórz, współczesną syrenkę.

Słodkie pastele przełamane zostały mocnym, jesiennym makijażem z akcentem na jagodowe usta.

 

LUBICIE MOJEGO BLOGA? POLUBCIE MÓJ PROFIL NA FACEBOOKU I INSTAGRAMIE! ZAPRASZAM!