Cate Blanchett w tęczy Givenchy

Jeden z najciekawszych trendów wiosny 2018? Śledząc różne modowe profile na Instagramie i obserwując to, co proponują nam najlepsi projektanci, stwierdzam, że  pewnością w pierwszej dziesiątce znalazłaby się… TĘCZA!

Ubrania i dodatki z tym motywem od kilku miesięcy królują wśród modowych wyborów słynnych trendsetterek, miłośniczek mody i instagwiazd, które wciąż zachwycają i inspirują nowymi pomysłami na wykorzystanie tęczy w stylizacjach.

Oto jedna z najnowszych tęczowych inspiracji, którą podpatrzyłam na Festiwalu Filmowym w Cannes – wielowarstwowa kaskadowa spódnica Cate Blanchett! Australijska aktorka założyła ją na premierę filmu "Blackkklansman", a kreacja pochodzi z wiosennej kolekcji haute couture Givenchy.

Wśród wielu czarnych, czerwonych czy połyskujących złotem i srebrem sukien stylizacja Cate Blanchett wybija się na plan pierwszy. Spódnica - choć przykuwa wzrok kolorem, krojem i dynamizmem poszczególnych falbanek – nie jest typem "modowego krzykacza", wymyka się stereotypom, nie robi WOW na siłę. Mimo to spódnica jest przebojowa i świetnie odnalazła się na canneńskim czerwonym dywanie.

Ciemny golf, który Cate Blanchett wybrała na górę, sprawił, że sylwetka gwiazdy wydawała się szczuplejsza i nabrała kobiecych kształtów. Szczypty seksapilu dodały odsłonięte niemal całkowicie plecy, a kropką nad i była asymetryczna fryzura, wprowadzająca do całości sporą dawkę nowoczesności.

Zobacz też Marion Cotillard w kratce vichy na Festiwalu Filmowym w Cannes!