Cate Blanchet w aksamitnym ultra violecie

Było ich sześć, ale tylko jedna zdobyła moje serce. Chodzi o gwiazdy na premierze "Ocean's 8" w Nowym Jorku, gdzie pojawiły się takie sławy, jak: Sarah Paulson, Awkwafina, Sandra Bullock, Anne Hathaway czy Mindy Kaling. Wśród nich jak zwykle zjawiskowa i niepowtarzalna Cate Blanchett, która postanowiła wprowadzić na salony trochę jesieni.

Wszystko za sprawą damskiego garnituru z jesiennej kolekcji Salvatore Ferragamo, który totalnie mnie oczarował kolorem! To kolor roku według Pantone – Ultra Violet, który mam nadzieję jeszcze nie raz pojawi się w gwiazdorskich stylizacji.

Jest w nim coś tajemniczego, coś bardzo vintage, ale jednocześnie nowoczesność i siła, którą ma w sobie także Cate Blanchett. Ta gwiazda niejednokrotnie już udowadniała, że ma w nosie wszystkie modowe stereotypy. Tym razem znów zaryzykowała, stawiając na wspomniany mocny kolorystyczny akcent, ale też na tkaninę, która – zdaniem wielu stylistów – nie jest łatwa do noszenia. To aksamit – pogrubiający, trudny, kontrowersyjny. Na Cate Blanchett prezentował się jednak doskonale!

Kropką nad i w całym zestawie była biała koszula, nonszalancko rozpięta w okolicach dekoltu oraz wyrazisty naszyjnik. Cate Blanchett uwielbia biżuterię i niejednokrotnie mogliśmy się o tym przekonać. Wisienką na torcie były czerwone szpilki z kolekcji Aquazzury, które wprowadziły do całości interesujący color blocking.

Kolor, aksamit i męski garnitur po czterdzieste? Czemu nie! – zdaje się mówić piękna Cate Blanchett. To świetna inspiracja nie tylko na wielkie wyjście!