Kate Middleton i piknikowa sukienka z Zary

W szafie ma płaszcze i sukienki warte tysiące brytyjskich funtów, na głowie nosi kapelusze od najsłynniejszych kapeluszników świata, a ona sama jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zdaniem wielu najlepiej ubranych kobiet na tej planecie. O kim mowa? O Kate Middleton – inspiracji, ikonie stylu, przyszłej królowej. Mimo swojej pokaźnej szafy pełnej kreacji od najlepszych projektantów, księżna Cambridge od czasu do czasu lubi "bratać się z ludem" i zamiast drogiej kreacji wybiera coś, na co stać każdą brytyjską kobietę.

Co wybrała na wypad za miasto na imprezę organizowaną przez klub polo w Gloucestershire? To błękitna pasiasta szmizjerka w stylu retro, którą księżna Cambridge znalazła w słynnej hiszpańskiej sieciówce. Tak, to projekt z letniej kolekcji Zary, który z pewnością pokochało w tym sezonie wiele kobiet. Teraz, gdy wiemy, że wybrała go również Kate Middleton, z pewnością cieszyć się będzie jeszcze większym zainteresowaniem.

Niebieska szmizjerka z dekoltem hitem sezonu? Jak najbardziej! Jest zwiewna, wpisuje się w wiodące trendy i świetnie podkreśli kobiece kształty. Idealnie sprawdzi się na różnego rodzaju letnich imprezach – nie tylko książęcych piknikach ;)

Z czym sukienkę połączyła Kate Middleton? Cóż, księżna odkąd pamiętam była wyznawczynią modowego miszmaszu, w którym nie jest wpadką łączenie sieciówkowych ubrań z kosztownymi dodatkami, i odwrotnie. Zatem obok błękitnej kreacji z Zary pojawiły się wygodne buty od Russell & Bromley oraz torebka z kolekcji Victorii Beckham. Ta ostatnia była na tyle duża, by pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy każdej mamy. Ze zdjęć wynika, że znalazło się w niej też miejsce na zabawkę, która łączy pokolenia. Czy widzicie tęczową sprężynkę obok Kate Middleton? Zabawki z nutką retro są super!

Piknikowe zdjęcia księżnej to nie tylko modowa inspiracja dla kobiet, które szukają idealnej sukienki na letnie przyjęcie czy urlop, ale też dla każdej mamy. Księżna, która niespełna dwa miesiące temu urodziła trzecie dziecko, postanowiła najwyraźniej odpocząć chwilę od opieki nad maleństwem. Czy to przywilej tylko arystokratek i gwiazd show-biznesu? Niekoniecznie. Każdej mamie przyda się bowiem choćby odrobina wytchnienia i oderwania się od "niemowlęcej codzienności". Mówię to ja, mama trzymiesięcznego Franka i wiem doskonale jakie to ciężkie. Trzeba jednak próbować, by oczyścić myśli, złapać dystans, poszerzyć perspektywę. Bierzcie przykład z Kate Middleton – noście zwiewne letnie sukienki i łapcie wiatr w żagle!