Agata Duda w retro kratce vichy

Ktoś kiedyś powiedział mi, że za często chwalę stylizacje Agaty Dudy, ale jak tu jej nie chwalić, gdy w Strefie Kibica taki widok?

Photo: Jakub Szymczuk / KPRP

Photo: Jakub Szymczuk / KPRP

Pierwsza dama na spotkanie z fanami piłki nożnej podczas meczu Polska – Senegal wybrała stylizację perfekcyjną w każdym calu. Prostą, nieprzesadzoną, z poczuciem humoru i szczyptą wiodących trendów.

Photo: Jakub Szymczuk / KPRP

Photo: Jakub Szymczuk / KPRP

Czerwony t-shirt z polskim orłem i napisem "POLSKA" to mocny i w sumie dostateczny symbol patriotyzmu i solidarności z "naszymi" na boisku. Zatem co mogło pojawić się w komplecie z koszulką, by nie przeciążyć całości? Agata Duda postawiła na jeden z najgorętszych wzorów sezonu – kratkę vichy.

Photo: Jakub Szymczuk / KPRP

Photo: Jakub Szymczuk / KPRP

Tym samym poszła w ślady takich gwiazd, jak Brigitte Bardot, Audrey Hepburn czy Grace Kelly, które były wielkimi fankami wzoru gingham.

Zobaczcie też: VICHY - HISTORIA PEWNEJ KRATKI

Porównanie wydaje się być trafione, tym bardziej, że nie tylko wzorem spodnie pierwszej damy nawiązują do stylu sprzed lat. Spójrzcie na krój. Szerokie w okolicach bioder cygaretki wykończone zostały w talii szerokim, ozdobnym paskiem – to kwintesencja modnej dziewczyny z lat sześćdziesiątych! Nie wspominając o tym, że pasek podkreślił genialną talię Agaty Dudy. Do tego czerwone szpilki i stylizacja modnej kibicki gotowa!

Photo: Zara

Photo: Zara

Na koniec jeszcze jedna niespodzianka. Styl Agaty Dudy wielokrotnie porównywano do tego, co na oficjalne wyjścia wybiera Kate Middleton. I oto kolejny dowód na to, że styliści pierwszej damy wzorują się na garderobie księżnej Cambridge. Kilka dni temu Kate Middleton pojawiła się na pikniku, podczas którego miała na sobie błękitną sukienkę z Zary. Jak sądzicie, skąd pochodzą spodnie Agaty Dudy? Tak, tak, to również projekt hiszpańskiej sieciówki. Kosztują niecałe 200 zł!

Patrząc na stylizację Agaty Dudy ze Strefy Kibica, nasuwa mi się tylko jedna myśl. Choć stylizacje pierwszej damy są zwykle poprawne, a niektóre całkiem trafione, zdecydowanie wolę ją w takim wydaniu. Jak widać, naprawdę nie trzeba wielkich pieniędzy, by wyglądać świetnie. Wie o tym Kate Middleton, wie to również teraz Agata Duda.