Nicole Kidman w różowej pensjonarce w stylu vintage

Haftowane kołnierzyki, sukienki z guzikami, plisy, plisy i jeszcze raz plisy – być może większość z was nie wierzyła, że kiedyś to nastąpi, ale tak właśnie się stało. Trendy sprzed dekad, które dziś kojarzą się głównie z babciną szafą, powróciły do łask. Jak je nosić, by nie wyglądać mimo wszystko jak babcia? Nicole Kidman właśnie dała nam małą lekcję stylu!

Słynna amerykańska aktorka pojawiła się ostatnio na imprezie organizowanej przez markę Neutrogena w Los Angeles we współpracy z Create&Cultivate, a stylizacja, którą wybrała na to spotkanie, może budzić kontrowersje. W roli głównej totalnie babcina sukienka w odcieniu pudrowego różu, z plisowaną spódnicą i ozdobnym białym kołnierzykiem i białymi mankietami. Czy właśnie nie tak wyglądają sukienki w szafach naszych babć?

Różowa sukienka pochodzi z kolekcji Fendi Resort 2019 i jest unowocześnioną wersją kreacji, które w latach czterdziestych, a potem siedemdziesiątych spotkać można było na najmodniejszych ulicach wielkich miast.

Jak sprawić, by sukienka w stylu vintage odnalazła się w realiach XXI wieku? W look booku marki Fendi połączono ją ze złotymi kozakami na szpilce. Totalny i kosmiczny połysk to zawsze dobry pomysł, by "podkręcić" codzienną stylizację odrobiną glamour. Nicole Kidman skorzystała z tej rady, ale zamiast bardziej zimowych kozaków pojawiły się srebrne sandałki na szpilce z kolekcji marki Jimmy Choo. Ich cielisty odcień sprawił, że wydłużyły nogi gwiazdy, a błysk ciekawie skontrastował z romantyczną sukienką pensjonarki.

Photo: Fendi

Photo: Fendi

Widząc Nicole Kidman w takich zestawie, mogę powiedzieć tylko jedno: SUPER. Właśnie tak warto bawić się akcentami vintage. Wydobywać piękno ze starych rzeczy i nadawać im nowy, bardziej współczesny wymiar!