Delpozo Pre-Fall 2018 - malowany raj Josepa Fonty

Nie jest tak znany jak Chanel czy Dior, ale jego prace to mistrzostwo konstrukcji, poezja smaku i artystycznej wizji, od której trudno oderwać wzrok. Hiszpański dom mody Delpozo cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a każda kolejna kolekcja wzbudza zachwyt nie tylko w pierwszym rzędach podczas pokazów.

delpozo pre-fall 2018

Wszystko to zasługa dyrektora artystycznego Delpozo Josepa Fonty, z wykształcenia architekta, który od kilku lat kieruje ponad czterdziestoletnią hiszpańską marką, dokonując w niej kolejnych rewolucyjnych przemian.

W każdej z kolekcji Josepa Fonty odnaleźć można właśnie zamiłowanie do architektonicznych form, kontrastów kolorystycznych i dramatycznych detali, które zamieniają projekty designera w prawdziwe trójwymiarowe dzieła sztuki. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej kolekcji Delpozo Pre-Fall 2018.

Ogromne kokardy i kwiaty, niesamowita kolorystyka przypominająca upierzenie rajskich ptaków, łączenie niepołączalnych tkanin i dramatyczność form – to wszystko fascynuje w kolejnej odsłonie "modowego snu" Josepa Fonty. Słowo sen nie jest tu bez znaczenia, bo modelki w look booku marki wyglądają tak jakby zastygły w malarskiej pozie. Raz wtapiają się w śnieżnobiałe i bezosobowe tło, innym razem stają się elementem starodawnego obrazu. Na wielu zdjęciach zrealizowanych przez włoskiego fotografa Franco Fontanę towarzyszą im kolorowe papugi, które dowodzą, że matka natura też kocha zabawę w color blocking!

delpozo pre fall 2018

Tak więc w projektach Delpozo mieszają się: akwamaryna z miętą, cappuccino z kanarkiem, róża z intensywną czerwienią. Gdyby tych kontrastów było mało, przedjesienna kolekcja hiszpańskiego domu mody to z jednej strony miękka, przyjemna w dotyku i bardzo plastyczna wełna, a z drugiej – zwiewne tiule i jedwabie.

Zajrzyjcie do świata Delpozo po garść inspiracji. To świat bez granic, pełen kolorów i intensywnych przeżyć. Świat, z którego warto czerpać pełnymi garściami!