Klasyczny motyw i jesienne wakacje w Portimao

Ciepłe prądy rozpieszczają skórę i subtelnie tańczą z piaskiem. Choć jesień, kwiaty pachną prawdziwą wiosną tak jakby budziły się do życia po raz drugi. Niesamowite październikowe światło zmiękcza rysy i karmi oczy szczęściem. Taka jest jesienna Portugalia, takie jest portugalskie południe, takie wreszcie jest Portimao. Kurort w każdym tego słowa znaczeniu, ale jeśli wybierzecie się tu jesienią, ominą was tłumy turystów i plażowy zgiełk. Przywita was za to szum oceanu, ciepły wiatr odganiający chmury znad plaży i światło, w którym zakochać mógłby się niejeden impresjonista.

portimao style

Oto migawki z naszej wizyty w klimatycznym Portimao, a w roli głównej kawałek mojej szafy – wakacyjny, wyluzowany i do końca nieprzemyślany. Pasiasta koszula zamienia się w sukienkę, by zaraz potem zaprezentować się w duecie z jeansowymi szortami w stylu retro. Zestaw bardzo prosty, spontaniczny, idealny na plażowanie i zwiedzanie jednocześnie.

portimao style

Byłby z pewnością nudny, gdyby nie dodatki. Tutaj pierwsze skrzypce gra koniakowa torebka listonoszka z kolekcji polskiej marki Crosna Bag. Idealnie spisała się na naszych portugalskich wakacjach, a jej urodę podkreśliła jedwabna apaszka Allora, którą mogliście już oglądać w tegorocznej jesiennej sesji. Torebka i apaszka – zakochałam się w tym połączeniu i nie raz jeszcze będę z niego korzystać, więc spodziewajcie się wielu na ten temat modowych wariacji!

portimao style

Do tego łup wakacyjnych wyprzedaży – czerwone sandałki z dziecięcej kolekcji Zary. Na pewno zostaną ze mną do następnym wakacji! Wisienką na torcie są przeciwsłoneczne okulary.

Okazuje się, że naprawdę niewiele trzeba, by wyszło pięknie. Szczególnie, jeśli moja szafa prezentuje się w blasku październikowego słońca Algarve. Zapraszam was na mały spacer po portugalskim południu!

portimao style

Szorty – vintage

Koszula w paski – vintage

Pasek – vintage

Sandałki – Zara Kids

Skórzana listonoszka – Crosna Bag

Jedwabna apaszka – Allora

Okulary – Polaroid / Kodano.pl

Hibiskus – Portimao