Dudek, pastele i miedziaki oraz wigilijny snieg

I'm dreaming of a White Christmas… - śpiewaliśmy przed Bożym Narodzeniem, zaklinając pogodę, by chociaż w ten jeden wyjątkowy dzień spadł śnieg. Wiem, że nie w każdym zakątku Polski Święta były białe, ale tam, gdzie my witaliśmy tegoroczną Pierwszą Gwiazdkę śnieg obsypał wszystkie drogi, oprószył cukrem pudrem każde drzewo i zasypał grudniową szarość nieskazitelnym pięknem. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Dziadka Mroza, jak pod wpływem magicznego zaklęcia Gwiazdora lub jak po wymownym "ho ho ho" Świętego Mikołaja w wigilijny poranek spadł śnieg. W mgnieniu oka za oknem zrobiło się tak pięknie jak na najbardziej bajkowych świątecznych pocztówkach.

pastelowy płaszcz zima 2019

Choć wigilijny poranek nie należy do leniwych, postanowiliśmy wykorzystać ten biały moment, nasycić dusze śnieżną bielą, złapać do szuflady najpiękniejszych wspomnieć choćby kilka śnieżynek.

pastelove winter look

Tak oto jestem ze swoją zwariowaną szafą, tym razem w wydaniu zimowych, ale pastelowym. W tle bitwa na śnieżki, sankowe wyścigi i robienie śniegowych aniołków, a na pierwszym planie mój kolorowy zestaw, puszczający oko do modowych trendów, eksperymentujący z "niezimowymi" barwami i przemycający kilka moim zdaniem ciekawych detali.

winter wonderland look

W roli głównej płaszcz w kolorze majowych bzów. Jego pastelową, wiosenną delikatność połączyłam z jesiennymi rudościami, brązami i pomarańczami. Znajdziecie je w kwiecistej spódnicy, pasku z ozdobną klamrą i kaszmirowym sweterku. Kropką nad i są wystrzałowe botki usiane cekinami, które mój tata nazwał "miedziakami". Cóż, odrobina świątecznego blasku sprawdza się nie tylko na choince…

dudek broszka zimowy look

Wisienką na torcie jest pan dudek – mała broszka hand made zrobiona przez bardzo zdolną Justynę Krupkowską. Prawda, że na tle fioletowego płaszczyka i ośnieżonych choinek prezentuje się doskonale? Kiedyś kolorowych, ekstrawaganckich dudków było na Podlasiu sporo. Dziś coraz rzadziej można je spotkać. Pojawiają się i znikają, jak ten piękny, wigilijny śnieg!

Płaszcz – Mango

Kaszmirowy sweterek – Marks&Spencer

Czapka – vintage

Cekinowe botki – Mango

Kokardki na botkach – Coquet

Broszka – Justyna Krupkowska

Pasek – vintage

Rękawiczki – TK Maxx