Herbaciane przyjęcie Ulyany Sergeenko

Jest moda, którą możecie nosić codziennie i na wiele okazji, taka, którą cenić można za wyjątkową jakość czy kunszt krawca oraz taka, która jest jak dzieło sztuki, którą można nosić tylko na szczególne okazje w życiu. Do tej ostatniej zaliczam dzieła rosyjskiej projektantki Ulyany Sergeenko, która w tym sezonie zaprasza swoich fanów na herbaciane przyjęcie w stylu belle epoque.

Inspiracją do powstania najnowszej, wiosennej kolekcji designerki była porcelana sprzed rewolucji 1917 roku, którą rodziny przez pokolenia trzymały w swoich kredensach, pijąc w niej przepyszną rosyjską herbatę.

Tak oto modelki Ulyany Sergeenko zamieniają się porcelanowe filiżanki, zdobione klasycznym połączeniem czerni i bieli, różami i koronkami przypominającymi zdobienia z herbacianych serwisów.

Motyw filiżanki przypominającej scenerię z "Alicji w Krainie Czarów" odnaleźć można zwłaszcza w rękawach czy kroju spódnic, przypominających jej kształt.

To koktajlowe kreacje haute couture, na które z pewnością pozwolić sobie może jedynie modowa arystokracja, ale te kilkanaście projektów może stać się wspaniałą inspiracją dla wszystkich miłośniczek mody sprzed lat.

ulyana sergeenko ss 2018

Ja zachwyciłam się w szczególności futrzanym płaszczem przypominającym krojem kimono czy szlafrok. Wspaniały różany ogród utworzony z poszczególnych skrawków futrzanych kolorów robi wrażenie! Podobnie jak kunsztownie wykonane i przenoszące nas w czasie i przestrzeni kapelusze, które z powodzeniem na niejednym planie filmowym. Cudowna modowa podróż w czasie!