Il Gufo wyrusza na pustynię

Nie od dziś dziecięca marka Il Gufo uwielbia prezentować swoje modowe projekty na tle pięknej, nieskazitelnej i dziewiczej matki natury. Nie inaczej będzie w tym sezonie. Wiosenno-letnia kolekcja Il Gufo to subtelna, pobudzająca wyobraźnię i kojąca podróż na pustynię.

Pustynia pojawia się nie tylko jako mistrzyni drugiego planu, ale jest tu wyraźną inspiracją całej kolekcji. Jej tajemnicze i nieoczywiste piękno odnajdziemy w kolorystyce kolekcji, wzorach tkanin czy dodatkach, które wyjątkowo przypadły mi do gustu.

il gufo look

Haftowane sukienki, lekkie i powiewające na wietrze materiały, błękit i beż – wszystko to splata się w niezwykłą opowieść o małej szafie, która nie krzyczy, nie goni za tanią sensacją i nie przebiera, ale otula swoich małych miłośników mody w to, co proste, wygodne i wyciszające.

kapelusz il gufo

Nad tą kojącą opowieścią górują wspomniane dodatki - plecione koszyki i kapelusze zdobione wyjątkowo bajeczną białą wstążką. Trend z wybiegów dla dorosłych znalazł tu swój odpowiednik i jestem pewna, że niejedna modna mama chciałaby mieć taki właśnie kapelusz w swojej szafie. Ja już o nim marzę!

Oprócz stonowanych odcieni kilka bardziej intensywnych barw. Pomarańcz, fuksja, ciemny błękit czy czerwień - to kolory, które odnajdziemy na wzorzystych sukienkach czy chłopięcych bermudach. Szczyptę kontrastów odnajdziemy także w krojach, bo oprócz bardzo wakacyjnych fasonów w kolekcji Il Gufo znalazło się miejsce na zestawy bardziej oficjalne – koktajlowe suknie czy garnitur z muszką, które świetnie sprawdzą się na letnich przyjęciach.

Cała kolekcja owiana pustynnym piaskiem, rozgrzewającym słońcem i nieskazitelnym błękitem nieba sprawia, że już tęsknię za wakacjami.