Wiosna w Karlowych Warach

Połączenie luksusu w stylu rosyjskiej magnaterii, secesyjnego kurortu kolorowego jak obrazki z "Grand Budapest Hotel" i sporej dawki romantyczności – tak w skrócie opisać można to miejsce. To Karlowe Wary – słynne czeskie uzdrowisko, do którego zawitaliśmy wiosną ubiegłego roku.

Ta sesja długo musiała czekać na swój debiut, a wpływ na to miała mała awaria aparatu. Wiosna wybuchła, a potem szybko zmieniła się w lato i jakoś nie było okazji, by wrócić do tego magicznego czasu, gdy wszystko pachnie, mieni się feerią barw i kusi swoją subtelną ulotnością. Tak więc powracam do Karlowych Warów teraz, zanim tegoroczna wiosna obdaruje nas podobnymi "urokami" i zamieni pozimowy krajobraz w niebiański ogród pełen białych kwiatów śliw, pastelowych magnolii i cytrynowych mleczy. Nie przegapcie tego momentu i zapamiętajcie na zawsze, bo to jedyny taki czas w roku…

Co tym razem pokażę Wam z mojej szafy? Tym razem nie będzie zbyt pstrokatą, a główne rolę zagrają czerń i biel oraz czerwień. Te pierwsze dwie barwy znajdziecie na kraciastej sukience, która bardzo przydała mi się nie tylko wiosną, ale może przede wszystkim w ostatnich miesiącach ciąży. Czerwień natomiast to pochwała stylu retro. Pudełkowy płaszcz oversize przypomina mi stylizacje pięknych dam sprzed dekad, które chętnie nosiły okulary przeciwsłoneczne, wykwintne toczki i rękawiczki. Co prawda ja mam tylko okulary, ale to dobrałam do nich małą torebkę vintage wygrzebaną w second handzie. Krzyżykowe hafty idealnie pasują do klimatu tego miasta i do bujnej, szalonej, kolorowej wiosny. W kontraście do retro wygodne sneakersy, które przejść po uliczkach Karlowych Warów tanecznym krokiem.

Gdzieś pomiędzy zdjęciami mojej stylizacji, migawkami kwiatów, budynków i detali w sesji z Karlowych Warów znajdziecie również Tosię, która idealnie odnalazła się w klimatach słynnego kurortu. Spójrzcie tylko na liliową tiulową sukienkę i ten przecudny niebieskim berecik z pomponem! Takie oto są wspomnienia mamy i córki z małej wycieczki na Południe.

Czerwony płaszcz – Baum und Pferdgarten

Sukienka w kratkę – Topshop

Sneakersy – Nike

Torebka – vintage

Okulary – Dsquared2